info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Neostrata Sheer Physical Protection SPF 50

Çmimi:4,800.00 L

Krem dielli matifikues, i cili mbron lëkurën nga rrezatimet e dëmshme të diellit.
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

50 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Sheer Physical Protection SPF 50 siguron mbrojtje me spektër të gjerë kundër rrezatimeve UVA dhe UVB.
Dioksidi i titanit dhe oksidi i zinkut bllokojnë dëmtimin e diellit ndërsa antioksidantët largojnë radikalet e lirë dhe parandalojnë irritimin e lëkurës suaj nga ndotësit e mjedisit.

– Dioksid titaniumi dhe oksid zinku: mbrojnë lëkurën nga rrezet e dëmshme të diellit.
– Antioksidantë: mbrojnë lëkurën nga radikalet e lira që plakin lëkurën.
– Mbrojtje me spektër të gjerë SPF 50.
– Efekt mat.
– Teksturë e lehtë.
– Lufton dëmtimet nga radikalet e lirë.

Mund të përdoret si bazë para aplikimit të make up.

Përdorimi

Tundeni 15 sekonda përpara përdorimit.
Aplikojeni në fytyrë dhe qafë çdo ditë, 15 minuta para ekspozimit në diell.

Përbërësit

Active: Titanium Dioxide 7%, Zinc Oxide 6%.

Inactive: Aqua/Water/Eau, Dimethicone, Isododecane, C12-15 Alkyl Benzoate, Hydrogenated Polydecene, Butyloctyl Salicylate, Gluconolactone, Styrene/Acrylates Copolymer, Alumina, Ammonium Hydroxide, Lactobionic Acid, PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Phenethyl Benzoate, Nylon-12, DL-Alpha Tocopheryl Acetate, Epigallocatechin Gallate, Polyhydroxystearic Acid, Ethylhexylglycerin, Tocopherol, Dimethicone/PEG-10/15 Crosspolymer, Hydrogen Dimethicone, Isohexadecane, Sodium Citrate, Disteardimonium Hectorite, Magnesium Sulfate, Dipropylene Glycol, Propylene Carbonate, Sodium Bisulfite, Triethoxycaprylylsilane, Phenoxyethanol, Iron Oxides (CI 77492), Iron Oxides (CI 77491), Iron Oxides (CI 77499).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Price
 • Stock
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Krahaso