info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Logus D3 Junior Drops

Çmimi:L1,550.00

Vitaminë D me DHA për fëmijë
15ml

Stock: In stock

SKU: 004495569
Tags: , , , ,

Additional information

Brand

Përshkrimi

Logus D3 është një suplement ditor për fëmijët, që kombinon vitaminën D3 dhe DHA-në në një formulim të vetëm.
Vitamina D3 është shumë e rëndësishme pasi ndihmon në rritjen dhe zhvillimin e kockave,
në mirëfunksionimin e sistemit imunitar dhe zhvillimin e muskujve.
DHA-ja është e rëndësishme për zhvillimin e sistemit nervor dhe për shikimin.
Produkti ruhet në vend të freskët, të thatë, i mbrojtur nga drita.
Nuk duhet të tejkalohen dozat e rekomanduara ditore.

Përdorimi

Tunde para çdo përdorimi.
Rekomandohet të merret 0.5m (11 pika) në ditë, pas ushqimit.
Pikat hidhen direkt në gojë.
Pas hapjes ruhet në teperaturë 2-8˚C për 30 ditë.

Përbërësit

sunflower oil, algal DHA oil (soy), flavour, vitamin E, vitaminë D3, steviol, glycosides.