info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

La Roche Posay Nutritic Intense Rich

Çmimi:3,900.00 L 3,315.00 L -15%

Përkujdesje ushqyese intensive për lëkurë shumë të thatë
50ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

,

Specific For

Action

,

Suitable For

Masa

50 ml

Përshkrimi

Formulim ushqyes për lëkurë shumë të thatë. Në sajë të përbërjes lipidike e proteinike i jep lëkurës së thatë mbrojtje, shkëlqim dhe largon ndjesinë e tërheqjes dhe kruajtjes.
Ushqen lëkurën deri në shtresat më të thella të saj duke i dhënë një ndjesi konforti.
Me ujë termal La Roche Posay, i pasur me minerale dhe elementë të dobishëm për lëkurën, i njohur për vetitë e tij zbutëse dhe antioksiduese.
Pa parabene. Testuar dermatologjikisht.

Përdorimi

Aplikohet në mëngjes dhe/ose në darkë në fytyrë të pastruar më parë.

Përbërësit

Aqua,parraffinum liquidum, dimethicone, glycerine, BIS-PEG- 18 methyl ether dimethyl silane, synthetic wax, ethylhexil palmitate, butyrospermum parkii butter, glyceryl stearate, behenyl alcohol, aluminum starche octenylsuccinate, hexyldecanol, hexyldecyl laurate, cera microcristallina, niacinamide, paraffin.

Përshkrimi

Teksturë e plotë unike , e cila përthithet menjëherë nga lëkura. Balsami shkrihet sapo përhapet në lëkurë, duke u shndërruar në një fluid të freskët, i cili absorbohet menjëherë dhe i dhuron lëkurës ndjesi rehatie. Formuluar për lëkurë shumë të thatë, që kërkon hidratim intensiv.

Risia MP-lipide: gjeneratë e re me efikasitet të provuar në sintezën e faktorëve hidratues, lipideve dhe proteinave thelbësore për rehatinë dhe mbrojtjen e lëkurës.
– Formulë 100% hipoalergjike.
– Jo-komedogjenike.
– Përqëndrim i lartë i përbërësve të zgjedhur dhe ujit termal.
– Përbërës dhe aroma minimale.
– Testuar në lëkura të ndjeshme.
– Pa parabene.

Përdorimi

Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje në të gjithë fytyrën, duke e masazhuar deri në përthithje të plotë.

Përbërësit

AQUA / WATER
GLYCERIN
CETEARYL ALCOHOL
CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE
GLYCERYL STEARATE
ALCOHOL DENAT.
ETHYLHEXYL PALMITATE
DIMETHICONE
BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER
MYRISTYL MYRISTATE
NIACINAMIDE
PEG-100 STEARATE
GLYCINE SOJA OIL / SOYBEAN OIL
SODIUM POLYACRYLATE
MYRISTYL MALATE PHOSPHONIC ACID
DISODIUM EDTA
CAPRYLYL GLYCOL
CITRIC ACID
TOCOPHEROL
PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE
PHENOXYETHANOL
PARFUM / FRAGRANCE