info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Germaine de Capuccini Purexpert Exfoliating Dermo-Purifying Mask

Çmimi:3,800.00 L 3,420.00 L -10%

Maskë pastruese me argjilë të kuqe në përmbajtje.
75 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

75 ml

Skin Type

,

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Maskë e cila përmirëson pamjen e lëkurës së yndyrshme dhe imperfeksionet në vetëm pak minuta.
Veprim intensiv pastrues, eksfoljues, matfikues dhe minimizues të poreve duke e bërë lëkurën që të rifitojë shkëlqimin e humbur.

Formula përmban:
– Argjilë të kuqe me veti pastruese dhe adstringente;
– Fitokompleksin për reduktimin e sebumit i cili redukton pamjen e poreve;
– Një përbërës inovativ hidratues në formën e një rrjete sheqeri që garanton ekuilibri natyral të lëkurës.

Përdorimi

Aplikojeni maskën në fytyrë, qafë dhe dekolte, në lëkurë të pastër.
Lëreni të veprojë për 15 minuta, më pas largoheni me ujë të bollshëm.

Përbërësit

Aqua (Water), Kaolin, Lava Powder, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane,
Pentylene Glycol, Dimethylimidazolidinone Rice Starch, Hydrogenated Polydecene, Illite, Synthetic Wax, CI 77163 (Bismuth Oxychloride), Arachidyl Alcohol, Butylene Glycol, Jojoba Esters, Glycerin, Xanthan Gum, Chondrus Crispus (Carrageenan) Extract, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Cinnamomum Cassia Bark, Sanguisorba Officinalis Root Extract, Behenyl Alcohol, Ethylhexyl Hydroxystearate, Arachidyl Glucoside, Ammonium cryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Talc, Tartaric Acid, Potassium Sorbate, Ethylhexylglycerin, Menthyl Ethylamido Oxalate, Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance),
Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Geraniol, Cinnamyl Alcohol, Citronellol, CI 73360 (D&C RED 30).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping