info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Germaine de Capuccini Excel Therapy O2 Pollution Defense Cream

Çmimi:7,600.00 L 6,840.00 L -10%

Krem me efekt hidratues dhe veprim efektiv kundër ndotjes.
50 ml

Stock: Ka stok

SKU: GRM054
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

50 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Krem me teksturë të plotë dhe efekt hidratues, i cili përmban teknologjinë ekskluzive Anti-Pollution për të mbrojtur dhe riparuar në mënyrë efektive lëkurën nga të gjithë faktorët e ndotjes, duke rikthyer funksionet natyrale të saj dhe furnizimin me oksigjen, për të reduktuar vijat e imëta të rrudhave, pigmentimin dhe dehidratimin. Lëkura duket më e shëndetshme dhe me shkëlqim.

Teknologjia ekskluzive kundër ndotjes vepron në sipërfaqen e lëkurës për të minimizuar efektet e ndotjes. Përmban dy formula kryesore:
– Blue Light Block: Bllokon dëmtimin në lëkurë të shkaktuar nga valët elektromagnetike të emetuara nga pajisjet elektronike si kompjuterët, telefonat dhe dritat LED.
– Triple Anti-pollution Shielding: Krijon një film të hollë mbrojtës në lëkurë për të parandaluar depërtimin e PM 2.5 dhe grimcave toksike të ajrit, duke siguruar një mburojë fizike mbrojtëse kundër rrezeve UV.

Life Cytoxygen cliron një përqendrim të lartë të oksigjenit të pastër në dermë për të detoksifikuar lëkurën.

Përdorimi

Aplikojeni në mëngjes dhe mbrëmje në fytyrë, qafë dhe dekolte duke e masazhuar butësisht.

Përbërësit

Aqua (Water), Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Dimethicone, Pentylene Glycol, Sorbeth-30 Tetraisostearate, Carnosine, Perfluorodecalin, Lactose, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Lactis Proteinum (Milk Protein), Glycosphingolipids, Peg-75 Shea Butter Glycerides, Propylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Decyl Glucoside, Dipropylene Glycol, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Sorbitan Sesquioleate, PPG-8-Ceteth-20, Potassium Hydroxide, Disodium EDTA, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Acrylates/Beheneth-25 Methacrylate Copolymer, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Biosaccharide Gum-4, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Linalool, Benzyl Salicylate, Citronellol, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Cinnamyl Alcohol, Eugenol.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping