info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Filorga Time-filler 5XP Gel-Cream

Çmimi:8,660.00 L

Xhel-krem hidratues me efekt anti-rrudhë për fytyrën dhe qafën.
50 ml

Stock: Ka stok

SKU: FILO056
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

50 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Xhel-krem hidratues për fytyrën dhe qafën, i cili përfshin formulën bazë 5XP, të frymëzuar nga 5 fusha të mjekësisë estetike për të minimizuar 5 llojet e rrudhave: linjat e shprehjes, rrudha të thella, rrudhat e shkaktuara nga mungesa e hidratimit, rrudhat sipërfaqësore dhe rrudhat e qafës.

Linjat e shprehjes: TIME-FILLER 5XP integron një tripeptid i cili është formuluar duke u frymëzuar nga injeksionet e toksinës botulinum për të relaksuar tiparet.
Rrudha e thella: Një kompleks matrikinash kombinohet me acidin hialuronik të kapsuluar, frymëzuar nga injeksionet për të mbushur rrudhat e thella.
Rrudhat sipërfaqësore :TIME-FILLER 5XP përfiton nga vetitë e finokut për të realizuar veprimin zbutës në rrudhat sipërfaqësore, pa irrituar apo tharë lëkurën.
Rrudhat e shkaktuara nga mungesa e hidratimit: NCEF, kompleksi i patentuar, i kombinuar me një ekstrakt botanik, frymëzuar nga injeksionet për të mbushur lëkurën.
Rrudhat e qafës: Ekstrakt bimor i cili luan rol të rëndësishëm në ristrukturimin e rrudhave të qafës.

Ideale për lëkurën e kombinuar dhe të yndyrshme, tekstura e lehtë e xhel-kremit TIME-FILLER 5XP është pasuruar me zink për të matifikuar lëkurën menjëherë.

Testuar nën kontrollin dermatologjik.

Përdorimi

Aplikojeni si pjesë e rutinës tuaj të përditshme të kujdesit të lëkurës, në mëngjes dhe në mbrëmje, në të gjithë fytyrën dhe qafën.

Përbërësit

Aqua (Water), Glycerin, Propylheptyl Caprylate, Silica, Dicaprylyl Carbonate, Squalane, Imperata Cylindrica Root Extract, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Zinc PCA, Nctf Chronospheres, Polyacrylate Crosspolymer-6, Phenoxyethanol, Butylene Glycol, Sucrose Palmitate, 1,2-Hexanediol, Parfum (Fragrance), Cetyl Alcohol, Stearalkonium Hectorite, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Linoleate, Tocopheryl Acetate, Propylene Carbonate, Polysorbate 60, Sorbitan Isostearate, Biosaccharide Gum-1, Carbomer, Sodium Phytate, Hydrogenated Vegetable Oil, Adenosine, Anigozanthos Flavidus Extract, Benzyl Alcohol, Sodium Lactate, Sodium Hydroxide, Caprylyl Glycol, Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate, Glyceryl Caprylate, Levulinic Acid, Citric Acid, T-Butyl Alcohol, Polysorbate 20, Potassium Sorbate, Sodium Citrate, Sodium Hyaluronate, Crithmum Maritimum Extract, P-Anisic Acid, Tocopherol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping