info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Filorga Time-filler 5XP Cream

Çmimi:8,450.00 L

Krem hidratues me efekt anti-rrudhë për fytyrën dhe qafën.
50 ml

Stock: Ka stok

SKU: FILO057
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

50 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Krem hidratues për fytyrën dhe qafën i cili përfshin formulën bazë 5XP, të frymëzuar nga 5 fusha të mjekësisë estetike për të minimizuar 5 llojet e rrudhave: linjat e shprehjes, rrudha të thella, rrudhat e shkaktuara nga mungesa e hidratimit, rrudhat sipërfaqësore dhe rrudhat e qafës.

Linjat e shprehjes: TIME-FILLER 5XP integron një tripeptid i cili është formuluar duke u frymëzuar nga injeksionet e toksinës botulinum për të relaksuar tiparet.
Rrudha e thella: Një kompleks matrikinash kombinohet me acidin hialuronik të kapsuluar, frymëzuar nga injeksionet për të mbushur rrudhat e thella.
Rrudhat sipërfaqësore :TIME-FILLER 5XP përfiton nga vetitë e finokut për të realizuar veprimin zbutës në rrudhat sipërfaqësore, pa irrituar apo tharë lëkurën.
Rrudhat e shkaktuara nga mungesa e hidratimit: NCEF, kompleksi i patentuar, i kombinuar me një ekstrakt botanik, frymëzuar nga injeksionet për të mbushur lëkurën.
Rrudhat e qafës: Ekstrakt bimor i cili luan rol të rëndësishëm në ristrukturimin e rrudhave të qafës.

Ideal për lëkurën normale dhe të thatë.

Testuar nën kontrollin dermatologjik.

Përdorimi

Aplikojeni si pjesë e rutinës tuaj të përditshme të kujdesit të lëkurës, në mëngjes dhe në mbrëmje, në të gjithë fytyrën dhe qafën.

Përbërësit

AQUA (WATER, EAU), GLYCERIN, PROPYLHEPTYL CAPRYLATE, BUTYLENE GLYCOL, DICAPRYLYL CARBONATE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, SQUALANE, CETEARYL ISONONANOATE, IMPERATA CYLINDRICA ROOT EXTRACT, SILICA, SUCROSE PALMITATE, PHENOXYETHANOL, PARFUM (FRAGRANCE), STEARALKONIUM HECTORITE, 1,2-HEXANEDIOL, LAUROYL LYSINE, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, GLYCERYL LINOLEATE, CETYL ALCOHOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, TOCOPHERYL ACETATE, PROPYLENE CARBONATE, POLYSORBATE 60, SORBITAN ISOSTEARATE, CITRIC ACID, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, SODIUM CHLORIDE, BIOSACCHARIDE GUM-1, CARBOMER, HYDROGENATED VEGETABLE OIL, ADENOSINE, ANIGOZANTHOS FLAVIDUS EXTRACT, BENZYL ALCOHOL, SODIUM LACTATE, CAPRYLYL GLYCOL, SODIUM HYALURONATE, LEVULINIC ACID, GLYCERYL CAPRYLATE, POTASSIUM SORBATE, POLYSORBATE 20, SODIUM CITRATE, DIPEPTIDE DIAMINOBUTYROYL BENZYLAMIDE DIACETATE, SODIUM HYDROXIDE, CRITHMUM MARITIMUM EXTRACT, GLUCOSE, TOCOPHEROL, P-ANISIC ACID, POTASSIUM CHLORIDE, CALCIUM CHLORIDE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, MAGNESIUM SULFATE, GLUTAMINE, SODIUM PHOSPHATE, ASCORBIC ACID, SODIUM ACETATE, LYSINE HCL, ARGININE HCL, PALMITOYL TRIPEPTIDE-1, ALANINE, HISTIDINE HCL, VALINE, LEUCINE, THREONINE, ISOLEUCINE, PALMITOYL TETRAPEPTIDE-7, TRYPTOPHAN, PHENYLALANINE, TYROSINE, GLYCINE, POLYSORBATE 80, SERINE, CYSTINE, CYANOCOBALAMIN, GLUTATHIONE, ASPARAGINE, ASPARTIC ACID, ORNITHINE HCL, GLUTAMIC ACID, NICOTINAMIDE ADENINE DINUCLEOTIDE, BIOTIN, PROLINE, METHIONINE, TAURINE, HYDROXYPROLINE, GLUCOSAMINE HCL, COENZYME A, SODIUM GLUCURONATE, THIAMINE DIPHOSPHATE, RETINYL ACETATE, INOSITOL, NIACIN, NIACINAMIDE, PYRIDOXINE HCL, CALCIUM PANTOTHENATE, RIBOFLAVIN, SODIUM TOCOPHERYL PHOSPHATE, THIAMINE HCL, FOLIC ACID

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping