info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Doppelherz Calcium D3

Çmimi:L1,156.80

Kalcium dhe vitaminë D3 për sistemin skeletor dhe kockat

30 tableta

Stock: In stock

Additional information

Brand

Formulation

Suitable For

, ,

Përshkrimi

Integrator ushqimor që shërben për të ruajtur dhe mbështetur funksionimin normal të sistemit skeletor dhe kockave në përballimin e ngarkesave të përditshme.

Ky produkt shërben si shtesë në periudhën e rritjes, gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji, për femrat gjatë dhe pas periudhës së menopauzës dhe pa përjashtim për të gjithë njerëzit pas moshës 45 vjeç.

Përdorimi

Një tabletë në ditë, pas ushqimit, e shoqëruar me ujë.

Përbërësit

Calcium carbonate, Bulking agent: Starch, Bulking agent: Cellulose, Anti-caking agent: Silica, Stabiliser: Hydroxypropyl methyl cellulose, Anti-caking agent: Magnesium salts of fatty acids, Thickener: Cross-linked sodium carboxy methyl cellulose, Colour: Titanium dioxide, Anti-caking agent: Cellulose, Glazing agent: Fatty acids, Cholecalciferol (Vitamin D), Phytomenadione (Vitamin K)

 

Përbërësit Sasia për 1 tabletë (doza ditore)
Calcium 600 mg
Vitamin D3 5 µg
Vitamin K 40 µg