info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Cerave Blemish Control Gel

Çmimi:2,200.00 L

Xhel trajtues dhe hidratues për lëkurën me tendencë akneike, i cili përmban acid glikolik, laktik dhe 2% acid salicilik.
40 ml

Stock: Ka stok

SKU: CER025
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

40 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Xhel trajtues dhe hidratues për lëkurën me tendencë akneike i cili përmban acid glikolik, laktik dhe acid salicilik.
Kjo formulë e butë por efektive eksfoljuese trajton aknet, ndihmon në parandalimin e formimit të shenjave dhe minimizon pamjen e poreve duke përmirësuar teksturën e lëkurës.

Oil-free, pa alkool dhe i butë me lëkurën.
Ky xhel trajtues gjithashtu rivendos barrierën mbrojtëse të lëkurës me 3 ceramidet esenciale, qetëson lëkurën falë niacinamideve duke dhuruar rezultat të dukshëm që në ditën e 3-të.
Teknologjia MVE bën të mundur që ceramidet të kenë një shpërndarje efikase brenda barrierës së lëkurës dhe të lëshohen ngadalë me kalimin e kohës.
Jo komedogjenik.

Përdorimi

Rekomandohet për përdorim në mbrëmje.
Aplikoni një shtresë të hollë në zonën që ka nevojë.
Aplikoni mbrojtësin ndaj diellit në mëngjes.

Përbërësit

WATER, GLYCERIN, SODIUM HYDROXIDE, GLYCOLIC ACID, LACTIC ACID, NIACINAMIDE, CERAMIDE NP, CERAMIDE AP, CERAMIDE EOP, CARBOMER, CETEARYL ALCOHOL, BEHENTRIMONIUM METHOSULFATE, TRIETHYL CITRATE, SODIUM HYALURONATE, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, CHOLESTEROL, CHLORPHENESIN, DISODIUM EDTA, HYDROXYPROPYL GUAR, CAPRYLYL GLYCOL, XANTHAN GUM, PHYTOSPHINGOSINE, BENZOIC ACID

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping