info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Canova Reoxall 100S Sun Cream SPF 50+

Çmimi:4,620.00 L

Krem mbrojtës ndaj diellit, i përshtatshëm për lëkurë delikate dhe sensitive ndaj diellit.
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, , ,

Brand

Formulation

Masa

50 ml

Skin Type

Specific For

,

Spf

Suitable For

Përshkrimi

Krem kundër diellit i krijuar posaçërisht për të ofruar mbrojtje shumë të lartë nga dielli.
I përshtatshëm për lëkurë delikate dhe të ndjeshme ndaj dritës së diellit, fototipet e hapura (tipi I dhe II) dhe për të mbrojtur atë nga pfotoplakja.

Ideal për të mbrojtur lëkurën që është dëmtuar nga trajtimet estetike.
Ka një formulë të bazuar në një grup filtrash fizikë dhe kimikë dhe antioksidantësh, si acidi lipoik 0,5%, të cilët ndihmojnë në parandalimin e dëmtimit të lëkurës dhe plakjes së hershme.

Përdorimi

Aplikojeni kremin në fytyrë, qafë dhe dekolte.
Riaplikojeni disa herë gjatë ditës.

Përbërësit

AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, OCTOCRYLENE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, CETEARYL ALCOHOL, PARAFFINUM LIQUIDUM, GLYCERYL STEARATE, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, TOCOPHERYL ACETATE, PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID, UREA, TITANIUM DIOXIDE, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, STEARIC ACID, PEG-100 STEARATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, PHENOXYETHANOL, ALLANTOIN, DIMETHICONE, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, POLYGLYCERYL-2 CAPRATE, PARFUM, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, ETHYLHEXYLGLYCERIN, ALUMINA, DISODIUM EDTA, SUCROSE STEARATE, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL, THIOCTIC ACID, SODIUM CHONDROITIN SULFATE, RETINYL PALMITATE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, GLYCERYL CAPRYLATE, PENTYLENE GLYCOL, SQUALANE, LINALOOL, GERANIOL, CITRONELLOL, TOCOPHEROL.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping