info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Buona Difesa Baby Gocce

Çmimi:3,500.00 L 3,150.00 L -10%

Suplement ushqimor i cili forcon sistemin imunitar dhe ndihmon në zhvillimin normal të kockave.
Për bebe dhe fëmijë.
20 ml

Stock: Ka stok

SKU: BUO028
Etiketa: , , , , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

20 ml

Mosha

, , ,

Suitable For

,

Përshkrimi

Suplement ushqimor me pika, formuluar posaçërisht për bebe dhe fëmijë.

Zinku dhe vitamina D kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar dhe zhvillimin normal të kockave. Zinku gjithashtu kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.
Lactoferrina është një glikoproteinë mbartëse e hekurit e prodhuar nga gjëndrat e qumështit dhe për këtë arsye është e pranishme si në kolostrum ashtu edhe në qumështin e gjirit.
Lactoferrina është në gjendje të largojë hekurin nga metabolizmi i baktereve patogjene, duke zvogëluar rritjen dhe përhapjen e tyre. Përveç kësaj, forcon sistemin imunitar.
Plotësimi i vitaminës D rekomandohet veçanërisht gjatë viteve të para të jetës dhe gjatë gjithë fëmijërisë, pasi është thelbësor për rritjen normale të kockave.

Ruajeni në temperaturën e dhomës (15-25 ° C); shmangni ekspozimin ndaj burimeve të nxehtësisë, rrezeve të diellit dhe kontaktin me ujin.

• Suplementet ushqimore nuk zëvendësojnë dietën ushqimore.
• Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.
• Të mbahet larg fëmijëve nën 3 vjeç.
• Për një përdorim korrekt të produktit në 3 vitet e para të jetës, këshillohet të konsultoheni paraprakisht me mjekun.
• Afati minimal i ruajtjes i referohet produktit të ruajtur siç duhet, në paketim të pahapur.

Përdorimi

Foshnjat nga lindja dhe fëmijët: 1 ml në ditë.
Tundni mirë shishen përpara përdorimit.
Përdorni pikatoren e përfshirë në paketim.
Pas hapjes, rekomandohet që produkti të përdoret brenda një muaji.

Përbërësit

Fructose, Water, Lactoferrin, Zinc gluconate, Flavors, Vitamin D (Cholecalciferol), Acidifier: Citric acid (E330).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping