info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Avene Hydrance Legere SPF 30

Çmimi:L3,300.00

Hidratues me SPf 30 për lëkurë të ndjeshme e të dehidratuar, normale e mikse
40 ml

Stock: In stock

SKU: AV030

Additional information

Brand

Formulation

Skin Type

,

Specific For

Suitable For

,

Spf

Action

,

Përshkrimi

Emulsion i lehtë që hidraton lëkurën duke e mbrojtur atë nga rrezet UVA-UVB, radikalet e lira dhe ndotja.
Me efekt të lehtë matifikues që përthith yndyrën e tepërt dhe e lë lëkurën të butë gjatë gjithë ditës.
Me faktor mbrojtës ndaj diellit, që mbron lëkurën nga rrezatimi i dëmshëm diellor.
I pasur me ujë thermal Avène, qetësues dhe anti-irritues.
Për më tepër, përbërësit e tij hidratues rrisin përthithjen dhe përhapjen e ujit termal dhe kufizojnë humbjen e ujit nga lëkura, duke siguruar hidratim për kohë të gjatë.

Përdorimi

Aplikohet në fytyrë dhe në qafë rreth 15 minuta para ekspozimit në diell.

Përbërësit

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). C12-15 ALKYL BENZOATE. DICAPRYLYL CARBONATE. DIISOPROPYL ADIPATE. GLYCERIN. METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO]. WATER (AQUA). BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE.ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE. BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. METHYL GLUCETH-20. POLYMETHYL METHACRYLATE. ISOCETYL STEAROYL STEARATE. TRIETHYLHEXANOIN. HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. BENZOIC ACID. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. DECYL GLUCOSIDE. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. PHYTOSTEROLS. POLYACRYLATE-13. POLYISOBUTENE. POLYSORBATE 20. PROPYLENE GLYCOL. SORBITAN ISOSTEARATE. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. XANTHAN GUM.