info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Avene Creme Nutritive Revitalisante

Çmimi:L3,900.00

Krem ushqyes  e rivitalizues për lëkurë të ndjeshme të thatë

50 ml

Stock: In stock

Additional information

Brand

,

Formulation

Skin Type

,

Specific For

Suitable For

,

Action

,

Përshkrimi

Krem ushqyes, i cili ndihmon në rigjallërimin e lëkurës së thatë.

Pengon humbjen e ujit, ushqen dhe mbron lëkurën.

Kombimin i përbërësve të mëposhtëm:

  • Ekstrakt natyral i frutave të kuqe, që vepron si “përforcues” i qelizave të lëkurës, kombinuar me vitaminë E me efekt antioksidant, që mbron nga radikalet e lira.
  • Teksturë kremoze e pasur me vajra zbutës, që ushqen dhe zbut, ndërkohë që le një shtresë jo të yndyrshme mbi lëkurë.
  • Ujë termal Avene që zbut, ushqen & freskon.

 

Përdorimi

Aplikohet në mëngjes dhe në darkë në fytyrë dhe në qafë.

Përbërësit

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA)*. GLYCERIN. OCTYLDODECANOL. MINERAL OIL (PARAFFINUM LIQUIDUM). CETEARYL ALCOHOL. DIMETHICONE. ISODODECANE. METHYL GLUCETH-20. PENTYLENE GLYCOL. WATER (AQUA). SILICA. CETEARYL GLUCOSIDE. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. BENZOIC ACID. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. ETHYLHEXYLGLYCERIN. FRAGRANCE (PARFUM). HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE. POLYACRYLATE-13. POLYISOBUTENE. POLYSORBATE 20. RIBES RUBRUM (CURRANT) FRUIT EXTRACT (RIBES RUBRUM FRUIT EXTRACT)*. RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) FRUIT EXTRACT (RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT)*. SODIUM BENZOATE. SODIUM HYDROXIDE. SORBITAN ISOSTEARATE. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT EXTRACT*. XANTHAN GUM.
* Natyral ingredients