info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Avene Creme Nutritive Revitalisante Riche

Çmimi:4,000.00 L 3,200.00 L -20%

Krem ushqyes & rivitalizues  për lëkurë të ndjeshme shumë të thatë

50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

,

Specific For

Suitable For

,

Action

,

Përshkrimi

Krem ushqyes, zbutës dhe mbrojtës i lëkurës së thatë.

Për të evidentuar bukurinë natyralë të lëkurës së ndjeshme e të thatë, ky formulim kombinon:

  • Ekstrakt natyral i frutave të kuqe, që vepron si “përforcues” i qelizave të lëkurës, kombinuar me vitaminë E me efekt antioksidant, që mbron nga radikalet e lira.
  • Teksturë kremoze e pasur me gjalpë shea dhe lëndë ushqyese, që sigurojnë comfort dhe hidratim të thellë për të kompënsuar mungësën e lipideve, karakteristikë e lëkurës së thatë;
  •  Ujë termal Avene që zbut, ushqen & freskon.

Lëkura ndjehet e butë, e ushqyer dhe rrezatuese.

Përdorimi

Aplikohet në mëngjes dhe në darkë në fytyrë të pastruar më parë.

Përbërësit

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER) (BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER). CETEARYL ISONONANOATE. GLYCERIN. CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) SEED OIL (CARTHAMUS TINCTORIUS SEED OIL). BIS-PEG-12 DIMETHICONE BEESWAX. ISODODECANE. CETYL ESTERS. POLYACRYLATE-13. ARACHIDYL ALCOHOL. ARACHIDYL GLUCOSIDE. BEHENYL ALCOHOL. BENZOIC ACID. BETA-SITOSTEROL. BHT. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CHLORPHENESIN. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCERYL STEARATE. GLYCINE SOJA (SOYBEAN) SEED EXTRACT (GLYCINE SOJA SEED EXTRACT). PEG-100 STEARATE. PEG-32. PEG-400. PHENOXYETHANOL. POLYISOBUTENE. POLYSORBATE 20. SODIUM HYDROXIDE. SORBITAN ISOSTEARATE. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. WATER (AQUA).