info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Sale!

Avene Couvrance Beautifying Lip Balm – Rose

Çmimi:L2,800.00 L1,960.00 -30%

Balsam me ngjyrë ushqyes dhe zbutës për buzët

3 g

Clear


SKU: AV161-1
Tags: , , , ,

Additional information

Nuanca

Nude, Red, Rose

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

Action

,

Suitable For

,

Përshkrimi

Ngjyra dhe shkëlqimi i një buzëkuqi, kombinuar me komoditetin e një balsami zbutës, në një produkt të vetëm.

Formulë e butë, e disponueshme në tre nuanca natyrale.

Tolerancë e lartë edhe për buzë të ndjeshme dhe të irrituara.

Teksturë kremoze, që ushqen buzët dhe i mbron ato, nga faktorët e jashtëm si temperatura, era, dielli (SPF 20).

Ngjyra delikate me shkëlqim të lehtë.

Rezistent ndaj ujit dhe djersës.

Pa parfum.

Përdorimi

Aplikoni  mbi buzë, nga qendra në drejtim të cepave, me lëvizje të lehtë.

Përbërësit

RED
CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE. TRIDECYL TRIMELLITATE. BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2. ISOPROPYL MYRISTATE. C18-36 ACID GLYCOL ESTER. SYNTHETIC WAX. HYDROGENATED MICROCRYSTALLINE WAX. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE. ETHYLHEXYL TRIAZONE. RED 6 (CI 15850). GLYCERIN. GLYCERYL CAPRYLATE. RED 7 (CI 15850). Saccharin. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). TOCOPHERYL ACETATE

ROSE VELVET
CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE. TRIDECYL TRIMELLITATE. BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2. ISOPROPYL MYRISTATE. C18-36 ACID GLYCOL ESTER. SYNTHETIC WAX. HYDROGENATED MICROCRYSTALLINE WAX. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE. ETHYLHEXYL TRIAZONE. BLUE 1 LAKE (CI 42090). GLYCERIN. GLYCERYL CAPRYLATE. RED 6 (CI 15850). RED 7 (CI 15850). Saccharin. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). TOCOPHERYL ACETATE.

NUDE
CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE. TRIDECYL TRIMELLITATE. BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2. ISOPROPYL MYRISTATE. C18-36 ACID GLYCOL ESTER. SYNTHETIC WAX. HYDROGENATED MICROCRYSTALLINE WAX. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE. ETHYLHEXYL TRIAZONE. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). BLUE 1 LAKE (CI 42090). GLYCERIN. GLYCERYL CAPRYLATE. RED 6 (CI 15850). RED 7 (CI 15850). Saccharin. TOCOPHERYL ACETATE