info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Vomix Buste

Çmimi:1,612.00 L

Suplement ushqimor që rikthen hidratimin dhe rregullon balancën elektrolitike
Kuti x 20 bustina

Stock: Ka stok

SKU: 001064
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

20 bustina

Suitable For

,

Vomix është një suplement ushqimor që kombinon vitaminat me kripërat e mineraleve, sheqerna dhe l-alaninë.
Ka për qëllim të rikthejë hidratimin dhe të rregullojë balancën elektrolitike.

Përdoret në rast:
– diarreje akute ose kronike;
– të vjellash;
– dehidratimi për arsye të tjera.

Nuk përmban gluten.
Ka ëmbëlsues.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmiëjve nën 3 vjeç.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Rekomandohet të konsumohen deri në 3 bustina në ditë.
Tresni bustinën në një gotë me rreth 100 ml ujë.
Tek fëmijët në bazë të situatës mund të përdoren 2 deri në 3 bustina në ditë ose siç e ka rekomanduar mjeku.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Sucrose, dextrose, fructose, sodium citrate, maltodextrin; sweeteners: sorbitol, acesulfame K; aroma; acidifiers: citric acid, malic acid; L-alanine, potassium citrate; anti-caking agent: silicon dioxide; calcium pantothenate, vitamin B2 phosphate, vitamin B6 hydrochloride, vitamin B1 hydrochloride.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.