info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Vitarmonyl Magnesium B1-B2-B6

Çmimi:960.00 L 480.00 L -50%

Suplement ushqimor me magnez dhe vitamina të grupit B, për një mirëqënie të përgjithshme
Paketim x 24 tableta eferveshente

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

24 tableta eferveshente

Suitable For

Formulim unik i magnezit me vitaminat e grupit B, në formën e tabletave të tretshme në ujë, me shije portokalli.

Magnezi ndihmon në pakësimin e ndjesisë së lodhjes, në mirë-funksionimin e sistemit nervor dhe në mirëqënien e përgjithshme.
Së bashku me vitaminat e grupit B, marrin pjesë në proçese metabolike që shoqërohen me çlirim energjie.

Rekomandohet të përdoret nga persona që ndihen vazhdimisht të lodhur.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nuk është i përshtatshëm për personat që vuajnë nga insufiçienca renale.
Tejkalimi i dozës së lejuar ditore mund të çojë në shfaqjen e efekteve laksative.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Të mbahet larg fëmijëve.

Rekomandohet të konsumohet 1 tabletë në ditë, në mëngjes.
Tableta tretet në një gotë me ujë në temperaturë ambjenti.
Nëse krijohet precipitat në fund të gotës është normale.

Sweetener: sorbitol; acidifier: citric acid; mineral: magnesium oxide; acidity regulator: sodium bicarbonate; natural orange flavor; support: polyethylene glycol; sweeteners: saccharin, acesulfame, steviol glycosides; vitamins: B6, B2, B1

1 tablet provides 300mg of magnesium (80% of the NRVs *), 1.1mg of vitamin B1 (100% of the NRVs *), 1.4mg of vitamin B2 (100% of the NRVs *) and 1.4mg of vitamin B6 (100 % of NRVs *).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.