info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Shedirpharma Shedevoflu Sciroppo

Çmimi:1,340.00 L 1,206.00 L -10%

Shurup me ekstrakte bimësh dhe acetilcisteinë për qetësimin e kollës
180 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

,

Masa

180 ml

Suitable For

Shedevoflu është një suplement ushqimor që synon të qetësojë kollën dhe të ndihmojë në largimin e mukusit dhe sekrecioneve nga rrugët e frymëmarrjes.
Kombinon acetilcisteinën me veti mukolitike, me ekstraktet e lulekuqes, likuiricias, vasakës dhe dredhëzës, të cilat ndikojnë pozitivisht në mirëqënien e rrugëve të frymëmarrjes.
Shurupi ka një efekt zbutës dhe qetësues dhe mbron qelizat nga stresi oksidativ.

Përbërësit:
– acetilcisteinë, derivat i aminoacidit cisteinë, mundëson fluidifikimin e sekrecioneve bronkiale. Bën mukusin më pak viskoz dhe ndihmon në eleminimin e tij;
– vasaka (adatoda), në sajë të përmbajtjes së vazicinës dhe vazicinonit, fluidifikon sekrecionet bronkiale dhe ndikon pozitivisht në mirëqënien e fytit;
– dredhëza (edera), është e pasur me saponina të cilat fluidifikojnë sekrecionet bronkiale;
– lulekuqja, ka veti qetësuese dhe zbutëse në mukozën oro faringeale.

Pa gluten.
Pa sheqer.
Pa ngjyrues.
Pa laktozë.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mos përdoret te fëmijët nën 3 vjeç.
Këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji.
Këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi nëse përdorni barna antikoagolantë ose antiagregantë.
Në rast reaksioni alergjik ndërprisni konsumimin e produktit dhe këshillohuni me mjekun tuaj.

Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Përdoret deri në 90 ditë pas hapjes.
Të mos përdoret pas datës së skadencës.

Në brendësi të paketimit do të gjeni një bustinë, që ka në përmbajtje acetilcisteinë.
Hapeni bustinën dhe përmbajtjen e saj hidheni në brendësi të shishes.
Tundeni shishen deri në tretje të plotë të pluhurit.

Rekomandohet të konsumoni 10 ml shurup 2-4 herë në ditë.
Të mos tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit aktivë:
Acetylcysteine; Adhatoda vasica (bromhexine); hederagenin; licorice; poppy; grindella; vitamin B1; vitamin B2; vitamin B5; vitamin PP; vitamin H,

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.