info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Power of Nature Magnesium 300 mg + Vitamin C

Çmimi:1,100.00 L 990.00 L -10%

Suplement me magnez, një mineral i rëndësishëm për organizmin
24 tableta eferveshente

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

,

Masa

24 tableta eferveshente

Suitable For

Magnezi është një ndër mineralet që merr pjesë në proçese të ndryshme që ndodhin në organizëm.
Mendohet që sasia ditore e magnezit që duhet të marrim me dietën ushqimore të jetë 375 mg, por kjo nuk arrihet.
Power of Nature iu ofron një suplement në formën e tabletave eferveshente që përmban magnez dhe vitaminë B6.

Magnezi:
-ndihmon në vendosjen e balancës elektrolitike;
-pakëson ndjesinë e lodhjes;
-përmirëson funksionin e muskujve;
-është i nevojshëm për funksionimin normal të sistemit nervor.

Vitamina B6:
-merr pjesë në proçeset metabolike të proteinave dhe glikogjenit;
-rregullon aktivitetin hormonal.

Nuk përmban:
-gluten;
-sheqer;
-laktozë;
-konservues;
-ngjyrues artificialë.
I përshtatshëm për veganë dhe diabetikë.
Ka shije limoni.

Krahas tabletave eferveshente me magnez dhe vitaminë B6, formulimi përmban dhe 20 tableta eferveshente me vitaminë C me veti antioksiduese, e nevojshme për rritjen e imunitetit dhe sintezën e kolagjenit.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore normale.
Këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi nësë ushqeni me gji, nëse jeni shtatzënë apo keni një sëmundje të caktuar.
Ky produkt nuk ka për qëllim të parandalojë, trajtojë apo kurojë sëmundje.
Të ruhet në një vend të freskët, të thatë dhe i mbrojtur nga drita.

Tableta tretet në një gotë me ujë në temperaturë ambjenti.
Rekomandohet të pihet 1 në darkë para ushqimit, ose siç këshillohet nga mjeku juaj.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Each tablet provides:
Magnesium 300mg (80% D.R.I*)
Vitamin Β6 6mg (429% D.R.I*)

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.