info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Natures Aid Vitamin E Oil

Çmimi:2,590.00 L

Solucion i përqëndruar i vitaminës E
50 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

50 ml

Suitable For

Vitamina E mbron qelizat nga stresi oksidativ.
Konsumimi i duhanit, alkoolit, ushqimet e skuqura, ndotësit mjedisorë, pesticidet etj janë substanca të cilat çojnë në grumbullimin e radikaleve të lirë në organizëm.
Radikalet e lirë dëmtojnë qelizat dhe shkaktojnë plakjen e tyre.
Vitamina E në sajë të vetive antioksiduese, mbron qelizat nga stresi oksidativ.

Natural Factors Vitamin E Oil është një formulim në formë solucioni i vitaminës E, së bashku me vajin e lulediellit dhe kokosit.
Formulim vegan që nuk përmban:
-gluten;
-OMGJ;
-myqe;
-produkte të bulmetit;
-arra;
-sojë.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Mund të përdoret nga veganët dhe vegjetarianët.
Nuk përdoret tek fëmijët nën 16 vjeç.

Solucioni me vitaminë E mund të përdoret:
-në rrugë orale – konsumoni 1-2 ml në ditë;
-si ushqyes për lëkurë – aplikojeni në lëkurë dhe masazhojeni deri në absorbim të plotë.

Medium Chain Triglycerides (fractionated coconut oil), Vitamin E Prep. (d-alpha Tocopheryl Acetate, Sunflower Oil).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.