info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Health Aid Vitamin E 400 IU

Çmimi:2,340.00 L 1,872.00 L -20%

Suplement ushqimor me vitaminë E.
60 kapsula

Stock: Ka stok

SKU: H.AID32
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

60 kapsula

Suitable For

Vitamina E funksionon si një antioksidant i fuqishëm dhe kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.
Është gjithashtu e rëndësishme për të mbështetur lëndët ushqyese jetike si vitamina A dhe acidet yndyrore të pangopura nga dëmtimi oksidativ.

Funksionet e saj në organizëm:

– Kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga dëmtimi i radikaleve të lirë.
– Kontribuon në mbrojtjen kundër ndotjes së ajrit, toksinave dhe mbron lëkurën nga rrezatimi UV si dhe djegiet nga dielli.
– Kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar.
– Kontribuon në qarkullimin normal dhe funksionimin e enëve të gjakut.
– Përmirëson dhe tonifikon lëkurën.
– E dobishme kundër afsheve tek gratë në menopauzë.
– E dobishme në reduktimin e simptomave premenstruale.

Kapsulat e vitaminës E 400iu mund të jenë të dobishme për:

– Duhanpirësit.
– Njerëzit që dëshirojnë të rrisin imunitetin.
– Gratë në menopauzë.
– Personat që ekspozohen gjatë në diell.
– Personat që dëshirojnë të mbajnë lëkurë të shëndetshme.
– Ata që dëshirojnë të vonojnë proçesin e plakjes.

Nuk përmban:
– maja
– gluten
– grurë
– sojë
– qumësht
– sheqer
– kripë
– ngjyrues artificialë
– konservantë
– aromatizues.

Suplementet ushqimore nuk zëvendësojnë dietën ushqimore.

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, 1-2 kapsula në ditë pas ushiqmit.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Natural Vitamin E (d-alpha tocopherol), Bulking Agent (soybean oil), Capsule Shell [gelling agent (modified starch, vegetable glycerine, carrageenan), acidity regulator (di-sodium phosphate)].

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.