info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Natural Factors Pantothenic Acid 250 mg

Çmimi:2,500.20 L

Suplement ushqimor me vitaminën B5 për të rritur
Paketim x 90 kapsula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

90 kapsula

Suitable For

Vitamina B5 (acidi pantotenik) njihet ndryshe dhe si vitamina anti-stres.
Ajo luan një rol të rëndësishëm në sintezën e hormoneve të gjëndrës adrenale dhe në formimin e antitrupave, dy faktorë të rëndësishëm në kohë stresi.
Vitamina B5 është e nevojshme në mirë-funksionimin e sistemit endokrin, merr pjesë në proçeset metabolike dhe ndihmon në shndërrimin e yndyrnave, karbohidrateve dhe proteinave në energji.

Acidi pantotenik është pjesë e koenzimës A, e nevojshme për një sërë proçesesh që ndodhin në organizëm. Koenzima A merr pjesë në sintezën e acideve yndyrore, te nevojshme për funksionet fiziologjike normale.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Rekomandohet të konsumohen 1-2 kapsula në ditë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Each capsule contains:
Pantothenic acid (Calcium-d-pantothenate) 250 mg
Non-Medicinal Ingredients
Rice powder, gelatin capsule (gelatin, purified water), vegetable grade magnesium stearate (lubricant).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.