info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Natural Factors Betaine Hydrochloride with Fenugreek

Çmimi:1,559.70 L

Suplement ushqimor që favorizon proçesin e tretjes së ushqimeve
Paketim x 90 kapsula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

90 kapsula

Suitable For

Stomaku është organi ku ndodh tretja e ushqimeve. Ka një pH acid, i cili sigurohet nga acidi klorhidrik (HCl).

HCl është i nevojshëm për zhvillimin normal të proçesit të tretjes së ushqimit, për parandalimin e rritjes së baktereve dhe myqeve në traktin gastro-intestinal dhe për përthithjen normale të një sërë vitaminash dhe mineralesh.
Nëse niveli i HCl-së (acidi klorhidrik) në stomak ulet atëherë proçesi i tretjes nuk zhvillohet plotësisht dhe shfaqen fenomene të tilla si: diarre, konstipacion, fryrje, gromësima.

Shumë suplemente synojnë të përmirësojnë tretjen. Një prej tyre është dhe suplementi i Natural Factors me betaine hidrokloride dhe Fenugreek.

Betaina është një substancë, e cila rrit nivelin e HCl-së në stomak, i nevojshëm për një tretje dhe përthithje normale.
Marrja e betainës përpara ose gjatë konsumimit të vaktit ushqimor, ndihmon së tepërmi proçesin e tretjes.

Farat e fenugreekut në sajë të mucilagjeve, veshin muret e brendshme të stomakut dhe zorrëve, dhe pakësojnë inflamacionin.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Rekomandohet të konsumohen nga 2 kapsula 3 herë në ditë, përpara ose gjatë vaktit ushqimor.
Të mos tejkalohet doza ditore e lejuar.

Each Capsule Contains:
Betaine Hydrochloride 500 mg
Fenugreek Seed 100 mg
Non-Medicinal Ingredients
Vegetarian capsule (carbohydrate gum [cellulose], purified water), vegetable grade magnesium stearate (lubricant), silica.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.