info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Doppelherz Aktiv Schwangere + Mutter DHA + EPA + Folsaure

Çmimi:3,050.00 L 2,592.50 L -15%

Suplement ushqimor për femrat gjatë periudhës së shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji
Paketim x 30 tableta + 30 kapsula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

,

Lactose Gluten

,

Masa

30 tableta + 30 kapsula

Suitable For

Gjatë shtatzënisë nuk është e nevojshme marrja e një vakti të dyfishtë, por është e domosdoshme marrja e ushqimeve që përmbajnë vitamina, minerale dhe omega-3.
Nevoja për vitamina dhe minerale rritet gjatë shtatzënisë, pasi nëna krahas kërkesave të saj për këto elementë duhet të plotësojë dhe nevojat e fetusit.
Nevoja për këto elementë rritet dhe gjatë ushqyerjes me gji.

Marrja e acideve yndyorere omega-3 ka efekt pozitiv në zhvillimin e trurit dhe të shikimit tek fetusi. Për këtë arsye rekomandohet marrja ditore e rreth 200 mg DHA.
Acidi folik merr pjesë në proceset e ndarjes qelizore dhe parandalon defektet në tubin neural.
Hekuri është i nevojshëm për formimin e rruazave të kuqe të gjakut dhe për transportin e oksigjenit. Kërkesat dyfishohen gjatë shtatzënisë.
Jodi është i rëndësishëm për sintezën e hormoneve të tiroides, për funksionimin normal të sistemit nervor dhe për proceset metabolike.

Të gjitha këto vitamina dhe minerale, por jo vetëm, mund t’i merrni nëpërmjet suplementit ushqimor të Doppel Herz, i krijuar posacërisht për të plotësuar nevojat e nënave gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mos përdoret nën moshën 16 vjeçare.

Rekomandohet të merret 1 kapsulë dhe 1 tabletë në ditë pas ushqimit, të shoqëruara me një gotë me ujë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Tablets:
Dicalcium phosphate, filler cellulose, magnesium oxide, L-ascorbic acid, calcium carbonate, iron fumarate, palm fat (fully hardened), release agent cross-linked carboxymethyl cellulose, nicotinamide, zinc sulfate, release agent fatty acids, coating agent hydroxypropylmethyl cellulose, release agent, magnesium salts of fatty acids, calcium dyes Release agent talc, release agent silicon dioxide, filler polyvinylpyrrolidone, pyridoxine hydrochloride, sodium riboflavin-5′-phosphate, beta-carotene, thiamine mononitrate, coating agent hydroxypropyl cellulose, coconut oil, pteroyl monoglutamic acid, coloring agent, iron oxide and iron hydroxide, potassium iodiferate, dyanolecalamine

Capsules:
concentrate from sea fish oils containing omega-3 fatty acids, gelatine (beef), humectant, glycerine, D-alpha-tocopherol

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.