info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Doppelherz Aktiv Irotec

Çmimi:1,299.90 L 1,104.92 L -15%

Suplement ushqimor me hekur dhe acid folik, i përshtatshëm për gra shtatzëna
Paketim x 30 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

,

Masa

30 tableta

Suitable For

Shtatzënia është periudha më e bukur, por njëkohësisht dhe periudha gjatë së cilës femra duhet të jetë tepër e kujdesshme për mirëqënien e saj dhe atë të fetusit.
Dieta ushqimore gjatë shtatzënisë duhet të jetë tepër e larmishme, që të plotësojë nevojat ditore ushqimore të nënës dhe fetusit.
Marrja e hekurit dhe acidit folik gjatë shtatzënisë është tepër e rëndësishme.

Hekuri është një element i rëndësishëm për formimin e hemoglobinës. Gjatë shtatzënisë rritet nevoja për oksigjen (për nënën dhe fetusin), prandaj është i nevojshëm konsumimi i ushqimeve që e përmbajnë atë, si dhe marrja e suplementeve me hekur.
Acidi folik është i nevojshëm për sintezën e qelizave të kuqe të gjakut si dhe pakëson dëmtimet në tubin neural tek fetusi.

Sipas udhëzimeve të OBSH-së suplementet me hekur dhe acid folik duhet të nisen që në stadet e para të shtatzënisë.
Marrja e rregullt e suplementit Irotec gjatë shtatzënisë mban nivele normale të hemoglobinës së nënës dhe fetusit, parandalon aneminë prenatale dhe pakëson mundësinë e shfaqjes së defekteve të tubit neural.

Suplementet ushiqmore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Të ruhet në temperatura nën 25 °C.

Rekomandohet të merret 1 tabletë në ditë, gjatë ngrënies, e shoqëruar me një gotë me ujë.
Mos e përtypni tabletën.
Mos tejkaloni dozën e rekomanduar.

Ingredients Amount
Folic acid 600 µg
Ferrous sulphate 158 mg
Cellulose, Ferrous (II) sulphate, Hydroxypropyl methyl cellulose, Silica, Crosscarmellose-sodium, Magnesium salts of fatty acids, Titanium dioxide, Stearic acid, Talcum, Hydroxypropyl cellulose, Pteroylmonoglutamic acid (Folic acid), Iron oxide

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.