info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Doppelherz Aktiv B-Complex

Çmimi:1,260.00 L 1,071.00 L -15%

Kompleks i vitaminave të grupit B për mirëqënien e përgjithshme të individit
Paketim x 45 tableta

Stock: S’ka stok

SKU: DOPPELH035
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

,

Masa

45 tableta

Suitable For

Vitaminat e grupit B marrin pjesë në një sërë funksionesh të ndryshme në organizëm: kontribuojnë në funksionimin e sistemit nervor, në proçeset metabolike, në formimin e elementeve të gjakut dhe në mirë-funksionimin e sistemit imunitar.
Vitaminat e grupit B i marrim nëpërmjet ushqimeve. Organizmi ka disa rezerva të këtyre vitaminave por në sasi të limituara.
Kur dieta ushqimore nuk na ofron sasinë e vitaminave të grupit B për të cilat kemi nevojë, lind nevoja për marrjen e suplementeve që i kanë ato në përmbajtje.

Vitaminat e grupit B veprojnë si koenzima në proçese metabolike që shoqërohen me çlirim energjie.
Energjia është e nevojshme për funksionimin normal të nervave dhe neuroneve, prandaj vitaminat e grupit B dhe më specifikisht biotina, niacina, B1, B6, B2 dhe B12 kontribuojnë në funksionimin normal të nervave.

B6, B12 dhe acidi folik marrin pjesë në sintezën e rruazave të kuqe të gjakut dhe të hemoglobinës. Këto 3 vitamina janë të rëndësishme dhe për faktin se ndihmojnë në eleminimin e homocisteinës, një lëndë ndërmjetëse e përftuar gjatë shpërbërjes së animoacideve, por e rrezikshme për sistemin kardiovaskular.

Suplementi i Doppel Herz mundëson çlirimin e vitaminave të grupit B në gjak në mënyrë graduale, me qëllim që absorbimi i tyre të jetë sa më efikas.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Të mos përdoret tek fëmijët nën 12 vjeç.
Të ruhet në temperatura nën 25 ° C.

Merrni 1 tabletë në ditë, gjatë ushqimit, të shoqëruar me një gotë me ujë.
Mos e kafshoni tabletën.
Mos tejkaloni dozat ditore të lejuara.

nicotinamide, calcium pantothenate, pyridoxine hydrochloride, thiamine mononitrate, riboflavin, cyanocobalamin, folic acid, biotin, lactose monohydrate, rice starch, hydroxypropyl-methyl-cellulose (thickener, 15.04%), shellac (coating agent , 1.39%), amorphous silica (anti-caking agent, 1.38%), stearic acid salts (anti-caking agent, 1.12%), talc (anti-caking agent, 0.73%), titanium dioxide (colorant, 0.73%), glycerol (humectant, 0.41% ), iron oxide yellow (colorant, 0.19%), polyoxyethylene sorbitan monooleate (emulsifier, 0.13%)

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.