info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Curasept Protective Treatment Gel Toothpaste

Çmimi:845.00 L 676.00 L -20%

Pastë dhëmbësh që mbron mukozën orale nga irritimet dhe infeksionet
75 ml

Stock: Ka stok

SKU: CURAS027
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

75 ml

Suitable For

Pastë dhëmbësh që përmban klorheksidinë, kulloshtër dhe PVP-VA.
Rekomandohet të përdoret në rastet e irritimeve dhe dëmtimeve të mukozës orale për shkaqë të ndryshme: konsumimi i medikamenteve, duhanpirja, stresi, defiçienca vitaminoze, tharja e gojës etj.
Kulloshtra ofron një serë substancash që kanë aftësi të rrisin mbrojtjen imunitare dhe mundësojnë mbrojtjen e kavitetit oral nga infeksione të ndryshme (virale, bakteriale etj).

Pasta parandalon formimin e pllakave bakteriale.
Si ëmbëlsues është përdorur xilitoli.
Nuk përmban SLS.
Përmban sistemin ADS që nuk lejon ngjyrosjen e dhëmbëve si pasojë e klorheksidinës.

Rekomandohet të përdoret 2-3 herë në ditë, për larjen e dhëmbëve.