info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Ultra Folic Acid with Vitamin B12

Çmimi:1,000.20 L 900.18 L -10%

Suplement ushqimor me acid folik dhe vitaminë B12 për të rritur
60 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Masa

60 tableta

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

,

Përshkrimi

Vitamina B9 (acidi folik) është shumë e rëndësishme për femra dhe meshkuj të të gjitha moshave.
Sipas Departamentit të Shëndetësisë në Mbretërinë e Bashkuar, një femër duhet të fillojë të marrë 400mcg acid folik që kur fillon të planifikojë një shtatzëni deri në javën e 12-të të shtazënisë.
Acidi folik është i rëndësishëm për formimin e indeve maternale gjatë shtatzënisë.
Mungesa e tij mund të sjellë një defekt të tubit neural.
Formulimit i është shtuar dhe vitamina B12, e cila redukton ndjesinë e lodhjes dhe ndihmon në mirë funksionimin e sistemit imunitar.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa konservues.
Pa laktozë.
Pa maja.
Pa gluten.
I përshtatshëm për vegjetarianë dhe veganë.
Nuk testohet në kafshë.
Prodhohet sipas GMP-së.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, nëse po ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, çrregullime të tiroides, hemokromatozë apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.

Përdorimi

Këshillohet të pihet 1 tabletë në dite pas vaktit kryesor, shoqëruar me ujë.
Nuk përtypet.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV†
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 5 µg 200
†NRV – Nutrient Reference Value, µg – microgram

Dibasic Calcium Phosphate & Microcrystalline Cellulose, Potato Starch, Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Dibasic Calcium Phosphate]), Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Propylene Glycol, Ethyl Cellulose, Hydroxypropylcellulose, Natural Source Colours [Titanium Dioxide & Iron Oxide]), Polyvinylpyrrolidone, Polyvinylpolypyrrolidone, Anti-Caking Agents: Magnesium Stearate & Silicon Dioxide, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid).