info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Pregnacare Before Conception

Çmimi:3,999.90 L 3,599.91 L -10%

Integrator për femra për përdorim gjatë planifikimit të një shtatzënie.

Kuti x 30 tableta.

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Formulim, i krijuar për të plotësuar kërkesat nutricionale të femrave të cilat po planifikojnë një shtatzëni.
Përmban 400mcg acid folic, nivelin ekzakt të rekomanduar për të gjitha femrat që po planifikojnë një shtatzëni, i nevojshëm për parandalimin e keqformimeve të fetusit.
Zinku kontribuon në proçesin e riprodhimit dhe në fertilitet, kurse vitamina B6 rregullon aktivitetin hormonal.
Prania e hekurit, zinkut, magneziumit, vitaminës D dhe vitaminës B12 ndikon pozitivisht në mirëfunksionimin e sistemit imunitar, sistemit mendor, në prodhimin e rruazave të kuqe dhe hemoglobinës.
E përshtatshëm për vegjetarianë.
Pa xhelatinë.
Pa konservues.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa maja.
Nuk testohet në kafshë.

Përdorimi

Këshillohet 1 tabletë në dite pas vaktit kryesor.
Tableta pihet me ujë.
Nuk përtypet.

Përbërësit

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
L-Arginine 100mg —
Inositol 50 mg —
N-Acetyl Cysteine 50 mg —
Betacarotene (Natural Source) 3 mg —
Vitamin D (as D3 600 IU) 15 µg 300
Vitamin E 4 mg α-TE 33
Vitamin C 90 mg 113
Thiamin (Vitamin B1) 8 mg 727
Riboflavin (Vitamin B2) 5 mg 357
Niacin (Vitamin B3) 20 mg NE 125
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 20 µg 800
Biotin 150 µg 300
Pantothenic Acid 6 mg 100
Magnesium 60 mg 16
Iron 14 mg 100
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Selenium 50 µg 91
Iodine 150 µg 100
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units.

Maltodextrin, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Glyceryl Tristearate]), L-Arginine (as HCl), Bulking Agent: Microcrystalline Cellulose, Magnesium Oxide, Inositol (Carrier: Acacia), N-Acetyl Cysteine, Ferrous Fumarate, Zinc Sulphate, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Capric/Caprilic Triglycerides, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides], Glycerin), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Stearic Acid & Magnesium Stearate, Vitamin B12 (as Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Niacin (as Nicotinamide), Betacarotene (Carriers: Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Vitamin B6 (as HCl), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Riboflavin (Vitamin B2), Hydroxypropylmethylcellulose, Vitamin E Natural Source (as D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Copper Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide, Biotin, Sodium Selenate.