info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Menopace Redclover

Çmimi:123.33 L 111.00 L -10%

Suplement ushqimor për të gjitha stadet e menopauzës
30 kapsula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Masa

30 kapsula

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Formulim, i krijuar për tu përdorur gjatë dhe pas periudhës së menopauzës.
Përmban:
-ekstraktet e tërfilit të kuq; i pasur me izoflavonoide, të nevojshme për të qetësuar afshet e menopauzës dhe për të parandaluar osteoporozën;
-ekstraktet e çajit jeshil, të cilat mbrojnë qelizat nga stresi oksidativ.
Mund të merret njëkohësisht me produkte të tjera të linjës Menopace (me përjashtim të Menopace Max).
Nuk përmban substanca medikamentoze dhe as substanca hormonale.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Pa gluten.
Pa konservues.
Pa xhelatinë.
Pa maja.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Mund të përmbajë arra.
Personat që përdorin antikoagolantë nuk duhet ta përdorin këtë produkt nëse nuk është rekomanduar nga mjeku.
Ruhet në temperaturë ambjenti.

Përdorimi

Këshillohet të pihet 1 kapsul në ditë pas vaktit kryesor, shoqëruar me ujë.
Nuk përtypet.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Average per capsule % EC NRV*
Red Clover (Trifolium Pratense) standardised extract (Menoflavon®)† 100 mg
Providing isoflavones 40 mg –
of which:
Biochanin A 19 mg
Formononetin 19 mg
Genistein 0.7 mg
Daidzein 0.4 mg
Green Tea Extract
providing polyphenols 25 mg
*NRV = Nutrient Reference Value
mg = milligram, IU = International Units, †United States Pharmacopeia

Red Clover Extract, Capsule Shell (Hydroxypropylmethylcellulose, Natural Source Colours [Copper Chlorophyllin, Titanium Dioxide]), Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose & Lactose (from Milk), Green Tea Extract, Anti-Caking Agent: Magnesium Stearate.