info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Jointace Collagen

Çmimi:2,499.90 L 2,249.91 L -10%

Suplement me kolagjen dhe
glukozaminë për kockat dhe artikulacionet
30 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

30 tableta

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

,

Përshkrimi

Kolagjeni është një proteinë që gjendet në disa inde lidhore të trupit si: kockat, kartilagjet, tendinat dhe enët e gjakut.
Ky formulim kombinon vitaminat, mineralet dhe elementët e nevojshëm për personat që merren me aktivitet fizik, që kanë një jetë tepër aktive dhe për personat e moshuar.
Përmban:
-kolagjen tip II të hidrolizuar (përthithje më e mirë);
-glucosaminë në formën e kripës së kaliumit;
-kondroitinë në formë të molekulës me peshë molëkulare të vogël;
-vitaminë C, që merr pjesë në sintezën e kolagjenit;
-bakër, i nevojshëm për kërcet;
-zink,vitaminë D dhe magnez që janë pjesë e kockave.
Nuk përmban ngjyrues artificialë.
Pa konservues.
Pa gluten.
Pa laktozë.
Pa maja.
Nuk testohet në kafshë.
Pa ngjyrues artificialë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, nëse po ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, keni ndonjë sëmundje tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.

Përdorimi

Këshillohet të pihen 2 tableta në ditë pas vaktit kryesor, shoqëruar me ujë.
Nuk përtypen.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Av. per 2 tablets % EC NRV*
Collagen Type II Complex 300 mg –
Glucosamine Sulphate KCl† 1000 mg –
Chondroitin Sulphate† 100 mg –
Vitamin D (as D3 800 IU) 20 µg 400
Vitamin E 40 mg α-TE 333
Vitamin C 60 mg 75
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 20 µg 800
Zinc 10 mg 100
Copper 1000 µg 100
Manganese 4 mg 200
Selenium 120 µg 218
Ginger Root Extract equivalent to: 80 mg –
*NRV = Nutrient Reference Value,
µg = microgram mg = milligram, IU – International Units,
†USP – United States Pharmacopeia

Glucosamine Sulphate (from Crustacean) (as Potassium Chloride) USP†, Bulking Agent: Maltodextrin, Type II Collagen, Microcrystalline Cellulose, Chondroitin Sulphate Sodium (from Fish) USP†, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Hydroxypropylmethylcellulose]), Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Polydextrose, Talc, Maltodextrin, Medium Chain Triglycerides, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides]), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Stearic Acid & Magnesium Stearate, Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate)(from Soya), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Zinc Sulphate, Manganese Sulphate, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Ginger Root Extract, Copper Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate. †USP = United States Pharmacopeia.