info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Cardioace Original

Çmimi:1,400.10 L 1,260.09 L -10%

Suplement ushqimor që mbështet funksionin normal të zemrës
30 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

30 tableta

Brand

Formulation

Suitable For

Përshkrimi

Sipas një sërë studimesh shkencore ka një sërë faktorësh që ndihmojnë në mirë-funksionimin e sistemit kardiovaskular dhe qarkullimin normal të gjakut:
-aktiviteti fizik;
-mospirja e duhanit;
-dieta ushqimore.
Cardioace është një suplement ushqimor, i formuluar pas 20 vjet studimesh, që kombinon 20 elementë të nëvojshëm për zemrën dhe sistemin e qarkullimit të gjakut.
Përmban:
-vitaminë B1, që kontribuon në funksionimin normal të zemrës;
-ekstrakte të hudhrës, që mbështesin qarkullimin normal të gjakut;
-vitaminat B6, B12 dhe acidin folik, të nevojshëm për metabolizmin e homocisteinës;
-magnezium, për funksionimin normal të muskujve dhe sistemit nervor;
-vaj të farave të linit, që përmban omega-3 dhe omega-6.
Pa maja.
Pa konservues.
Pa ngjyrues artificialë.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, nëse keni një problem shëndetësor të caktuar apo alergji nga ndonjë substancë specifike këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti.
Mund të përmbajë arra.
Produkti përmban hekur, i cili kur merret në sasi më të larta se normat mund të jetë i rrezikshëm për fëmijët.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Përdorimi

Rekomandohet të merret 1 tabletë në ditë bashkë me ushqimin e shoqëruar me një gotë me ujë.
Nuk përtypet.
Të mos tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Maltodextrin, Bulking Agent: Microcrystalline Cellulose, Vitamin C (Ascorbic Acid, Hydroxypropylmethylcellulose), Magnesium Oxide, Flax Seed Oil Powder (Carriers: Maltodextrin, Modified Starch, Antioxidants: Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid & Mixed Natural Tocopherol), Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Stearic Acid & Magnesium Stearate, Tablet Coating: (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Caprilic/Capric Triglycerides, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides]), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), L-Carnitine Tartrate, Zinc Sulphate, Betacarotene (Carriers: Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Garlic Powder, Niacin (as Nicotinamide), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Ferrous Fumarate, Crosslinked Cellulose Gum, Vitamin B6 (as Pyridoxine HCl), Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Manganese Sulphate, Co-Enzyme Q10, Copper Sulphate, Riboflavin, Chromium Trichloride, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate, Potassium Iodide.