info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Uriage Bariésun Lait Enfant Hydratant SPF 50+

Çmimi:2,700.00 L 2,160.00 L -20%

Qumësht me faktor të lartë mbrojtës specifik për fëmijët.
100 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

100 ml

Mosha

, , ,

Skin Type

,

Specific For

,

Spf

Suitable For

Përshkrimi

Falë kompleksit të filtrave, ky qumësht për fëmijë siguron mbrojtje shumë të lartë ndaj diellit kundër rrezeve UVA dhe UVB, radikaleve të lirë dhe parandalon tharjen e lëkurës.
Teksturë e lehtë e cila nuk lë ndjesi të yndyrshme.
Tolerancë e lartë dhe përthithje e menjëhershme.

Uji termal Uriage lufton efektet e dëmshme të diellit. Barriera e lëkurës përforcohet dhe ADN-ja mbrohet nga dëmtimi i rrezet UV.

Kompleksi i ri i filtrave të gjeneratës së fundit ofron mbrojtje të lartë kundër rrezeve UV.
Ky qumësht garanton fotostabilitet të provuar dhe mbulim të gjerë UVB dhe UVA.

I pasuruar me Aquaspongines dhe ujin termal Uriage, qumështi ofron mbrojtje intensive kundër thatësisë së lëkurës.

Formulim hipoalergjik
Jo komedogjenik
Testuar nën kontrollin dermatologjik
Rezistent ndaj ujit
Pa aromë

Përdorimi

Aplikojeni në trup dhe fytyrë përpara çdo ekspozimi në diell.
Riaplikojeni rregullisht. Limitoni ekspozimin gjatë në diell sa më shumë që të jetë e mundur.

Përbërësit

AQUA (WATER,EAU) – DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE – ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE – DICAPRYLYL CARBONATE – ETHYLHEXYL TRIAZONE – ISODECYL NEOPENTANOATE – ETHYLHEXYL SALICYLATE – BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE – NYLON-12 – GLYCERIN – TRIACONTANYL PVP – C20-22 ALKYL PHOSPHATE – C20-22 ALCOHOLS – DIMETHICONE – BUTYLENE GLYCOL – PHENOXYETHANOL – DECYL GLUCOSIDE – GLUCOSE – XANTHAN GUM – CHLORPHENESIN – HYDROGENATED POLYDECENE – o-CYMEN-5-OL – TOCOPHERYL ACETATE – SODIUM HYDROXIDE – TREHALOSE – PROPYLENE GLYCOL – ASCORBYL TETRAISOPALMITATE – BHT – CI 75470 (CARMINE) – CITRIC ACID – TOCOPHEROL – SODIUM CITRATE – POLYQUATERNIUM-51

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping