info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Tanflex Oral Spray 0.15%

Çmimi:556.00 L

Spraj oral me efekt anti-inflamator dhe analgjezik (benzidaminë)
30 fl

Stock: Ka stok

SKU: 003908
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

30 ml

Suitable For

,

Përshkrimi

Tanflex është medikament OTC me efekt anti-inflamator dhe analgjezik lokal.
Lehtëson dhimbjen e lidhur me inflamacionin e fytit, gojës dhe gingivave.

Tanflex përdoret:
– për lehtësimin e gingivitit të shoqëruar me dhimbje në gojë dhe fyt, dhe inflamacion të indeve që rrethojnë gojën, faringun dhe fytin.
– për të lehtësuar gëlltitjen dhe simptomat e sëmundjeve gingivale.
– për të lehtësuar dhimbjen dhe inflamacionin pas procçedurave periodontale.

Mos e përdorni Tanflex nëse keni mbindjeshmëri ndaj ndonjërit prej përbërësve të Tanflex.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Meqenëse nuk ka studime të mjaftueshme, nuk duhet të përdoret gjatë shtatzënisë dhe laktacionit.

Efekte të mundshme anësore
Ndonjëherë mund të ndodhin reaksione të mbindjeshmërisë. Këto reaksione përfshijnë simptoma të tilla si kruarje, skuqje, urtikarie dhe vështirësi në frymëmarrje.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Ndiqni udhëzimet e mëposhtme për një përdorim korrekt të sprajit.
– Përpara se të përdorni sprajin shtypeni disa herë pompën derisa të fillojë të dalë solucioni.
– Hapeni gojën dhe vendosni aplikatorin në drejtim të zonës ku do bëhet aplikimi.
– Shtypni pompën aq herë sa spraje doni të aplikoni.
– Pas aplikimit vendoseni flakonin në kuti në pozicionin drejt.

Të rriturit mund të aplikojnë 4-8 spraje, 2-6 herë në ditë.
Periudha e trajtimit është 4-5 ditë.

Fëmijët 6-12 vjeç mund të aplikojnë 4 spraje, 2-6 herë në ditë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

benzydamine HCl, glycerin, saccharin, sodium bicarbonate, ethanol, methyl parahydroxybenzoate, mint essence, polysorbate 20, purified water

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping