info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Profarma Jodex Spray 8.5%

Çmimi:297.00 L

Spraj për fytin
Flakon x 30 ml

Stock: Ka stok

SKU: 5593

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

30 ml

Suitable For

Përshkrimi

Lënda kryesore vepruese është jodi, i cili çlirohet gjatë kontaktit të povidonjodit me mukozat.
Allantoina mbron mukozat nga dëmtimi.
Ky bar përdoret:
– si mjekim plotësues në infeksionet e hapësirës së gojës, qiellzës, grykës dhe gjuhës;
– në infeksionet që mund tëkrijohen pan ndërhyrjeve kirurgjikale në gojë;
– gjatë sëmundjeve gripale që shoqërohen me gërvishtje dhe dhimbje të fytit;
– në infeksionet kronike të zgavrës së gojës;
– në anginat streptokoksike.

Mos përdorni Jodex nëse jeni alergjik nga ndonjëri prej përbërësve të pranishëm në formulim.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Këshillohet të evitohet përdorimi gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji.

Efekte të mundshme anësore:
– irritim i lëkurës;
– irritim i membranave të mukozës;
– skuqje dhe kruarje në vendin e përdorimit;
– irritim gastro-intestinal në rast se gëlltitet.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Jodex Spraj duhet aplikuar me kujdes në sipërfaqen e mukozës së gojës, pa e futur tubin shumë në thellësi.
Fëmijët mbi 8 vjeç dhe të rriturit: 2-3 sprucime në anën e djathtë dhe të majtë, deri katër herë në ditë.
Në raste të veçanta mund të aplikohet edhe më shpesh (çdo 4 orë).
Para përdorimit duhet të shpëlahet goja me ujë të ngrohtë.

Përbërësit

povidonjod, alantoinë, propilenglikol, alkool etilik, mentol, acid citrik, citrat natriumi, ujë për injeksion

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping