info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Oki Spray per mucosa orale

Çmimi:994.00 L

Spraj për fytin me ketoprofen
15 ml

Stock: Ka stok

SKU: 0044958641
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

15 ml

Suitable For

Përshkrimi

Indikimet:
Trajtimi simptomatik i gjendjeve inflamatore, të irrituara, të shoqëruara me dhimbje oro-faringeale (p.sh. gingivit, stomatit, faringit), ku përfshihet dhe trajtimet e ndryshme dentare.

Kundërindikimet:
Oki spraj për mukozën orale nuk duhet të administrohet:
– në rast të mbindjeshmërisë ndaj substancës aktive, barnave të tjerë anti-inflamatore josteroide (NSAIDs) ose ndonjërit prej eksipientëve (lëndëve ndihmëse),
– te pacientët në të cilët substancat me një mekanizëm të ngjashëm veprimi (për shembull acidi acetilsalicilik ose NSAID të tjera) shkaktojnë sulme astme, bronkospazmë, rinit akut ose shkaktojnë polipe të hundës, urtikarie ose edemë angioneurotike,
– në rast të astmës bronkiale të mëparshme,
– gjatë shtatzënisë dhe/ose ushqyerjes me gji.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Ashtu si me barnat e tjera anti-inflamatore jo-steroide, produkti nuk duhet të përdoret nëse jeni shtatzënë ose po ushqeni me gji.

Ky është një ilaç OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë ilaç, lexoni me kujdes fletëudhëzimin e paketimit pasi përmban informacion më të detajuar.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj për çdo dyshim.

Përdorimi

Rekomandohet të aplikohen 1-2 spraje në fyt ose gojë, deri në 3 herë në ditë.

Përbërësit

ketoprofene, Glycerol 85%, xylitol, methyl para-hydroxybenzoate, monobasic sodium phosphate, poloxamer 407, mint aroma, ever cool aroma, purified water.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping