info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Tanflex Gargle 0.15%

Çmimi:451.00 L

Solucion për gargarë me veti anti-inflamatore dhe analgjezike (benzydamine)
120 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

120 ml

Suitable For

Përshkrimi

Tanflex është medikament OTC me efekt anti-inflamator dhe analgjezik lokal.
Lehtëson dhimbjen e lidhur me inflamacionin e fytit, gojës dhe gingivave.

Tanflex përdoret:
– për lehtësimin e gingivitit të shoqëruar me dhimbje në gojë dhe fyt, dhe inflamacion të indeve që rrethojnë gojën, faringun dhe fytin.
– për të lehtësuar gëlltitjen dhe simptomat e sëmundjeve gingivale.
– për të lehtësuar dhimbjen dhe inflamacionin pas procçedurave periodontale.

Mos e përdorni Tanflex nëse keni mbindjeshmëri ndaj ndonjërit prej përbërësve të Tanflex.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Meqenëse nuk ka studime të mjaftueshme, nuk duhet të përdoret gjatë shtatzënisë dhe laktacionit.

Efekte të mundshme anësore
Ndonjëherë mund të ndodhin reaksione të mbindjeshmërisë. Këto reaksione përfshijnë simptoma të tilla si kruarje, skuqje, urtikarie dhe vështirësi në frymëmarrje.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Solucioni për gargarë Tanflex nuk duhet të përdoret te fëmijët nën 12 vjeç.
Tanflex përdoret vetëm për gargarë dhe shpëlarje të gojës.
Nuk duhet të gëlltitet.
Shpëlarja e gojës/gargara bëhet me 15 ml solucion, 2-3 herë në ditë me intervale kohore 3-4 orarëshe.
Nëse është e nevojshme mund të përdoret maksimumi 5 herë në ditë.

Përbërësit

benzydamine HCl, glycerin, saccharin, sodium bicarbonate, ethanol, methyl parahydroxybenzoate, mint essence, polysorbate 20, purified water, quinolone yellow, patent blue V

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping