info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Synergy Syncadol 2000 UI

Çmimi:1,399.80 L 1,259.82 L -10%

Vitaminë D3 në formën e kapsulave xhelatinore
Paketim x 30 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

30 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Vitamina D është një vitaminë e tretshme në yndyrna.
Ajo është e rëndësishme për organizmin pasi:
-së bashku me kalçiumin rrisin densitetin kockor dhe parandalojnë fenomenin e osteomalacisë;
-nevojitet për rritjen dhe zhvillimin normal të fëmijëve;
-është e nevojshme për funksionimin normal të paratiroides;
-mbështet funksionin normal të sistemit imunitar;
-është e nevojshme për muskuj të shëndetshëm;
-rrit përthithjen e kalçiumit.

Mungesa e vitaminës D ndodh për arsye të ndryshme. Përmendim:
-mosekspozimin e mjaftueshëm në diell;
-konsumimin e një diete vegane (që nuk përmban bulmet dhe nënprodukte të tij);
-lindjen e parakohshme;
-problemet me mëlçinë dhe veshkat;
-uljen e sintezës së saj në organizëm tek të moshuarit;
-konsumimin e tepruar të alkoolit.

Personat të cilët marrin medikamente si: antikonvulsivë, kortikosteroide, kolestiraminë e kanë të nevojshme marrjen e suplementeve të vitaminës D3.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun tuaj para se të përdorni suplemente që përmbajnë vitaminën D3, nëse vuani nga astma, alergjitë, sëmundje autoimune, epilepsi apo nivele të larta të kolesterolit.

Përdorimi

Për një përthithje sa më optimale, rekomandohet të konsumohet një kapsulë në ditë, mbas ushqimit.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Active Ingredient:
Cholecalciferol (50mcg)
2000IU

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping