info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Splat Baby Natural Toothpaste

Çmimi:L650.00

Splat pastë dhëmbësh për bebe 0-3 vjeç me shije molle dhe banane
40 ml

Stock: In stock

Additional information

Brand

Përshkrimi

Pastë dhëmbësh 98% natyrale, e sigurtë dhe nëse gëlltitet nga fëmijët. Siguron mbrojtje kundër kariesit dhe forcim të smaltit të dhëmbëve.
Ekstraktet e kamomilit, kalendulës, boronicës dhe xhelit të aloes kanë një veprim qetësues të mishit të dhëmbëve.
Hidroksipatiti i kalçiumit forcon smaltin e dhëmbëve.
Pa : mente, fluor, parabene, SLS/SLES, triclosan, chlorhexidine, alkool, peroxide, saccharin, GMO, gluten, alergjenë.

Përdorimi

Rekomandohet perdorimi 1-2 herë në ditë

Përbërësit

Hydrogenated Starch Hydrolysate, Aqua, Dicalcium Phosphate Dihydrate, Hydrated Silica, Glycerin, Calcium Hydroxyapatite, Xanthan Gum, Potassium Thiocyanate, Lactoferrin, Lactoperoxidase, Glucose Oxidase, Glucose Pentaacetate, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Apple/Banana Extract, Lonicera Caprifolium Flower Extract, Lonicera Japonica Flower Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Cocamidopropyl Betaine, o‑Cymen‑5‑ol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Vaccinium Oxycoccos Fruit Extract, Achillea Millefolium Extract, Arginine.