info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Solgar Vitamin B-Complex ”50”

Çmimi:3,420.00 L 3,419.10 L -0%

Kompleks i vitaminave të grupit B
Paketim x 100 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Vitaminat e grupit B janë të rëndësishme në një sërë proçesesh që ndodhin në organizëm, ku përmendim:
-metabolizmin e karbohidrateve, yndyrnave dhe protenave;
-përftimin e energjisë së nevojshme për kryerjen e proçeseve të ndryshme në organizëm;
-ndihmesën në mirë-funksionimin e sistemit kardiovaskular;
-ndihmesën në mirë-funksionimin e sistemit nervor.
I përshtatur me dietën Kosher dhe Halal.
Pa OMGJ.
Pa produkte të bulmetit.
I çertifikuar pa gluten.
I përshtatshëm për veganë.
Pa konservues.
Pa sojë.
Pa maja.
Pa sheqer.
Pa natrium.
Pa ëmbëlsues.
Pa ngjyrues.
Pa aromatizues artificialë.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni medikamente ose keni një problem shëndetësor bisedoni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të produktit.
Integratorët ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Ndërpritet në rastet e shfaqjes së efekteve anësore të padëshiruara.
Ruhet në temperaturë dhome.

Përdorimi

Rekomandohet të merret 1 kapsul në ditë pas ushqimit, ose siç këshillohet nga mjeku.

Përbërësit

Serving Size: 1 Vegetable Capsule
AMOUNT PER SERVING % DV
Thiamin (vitamin B1) (as thiamin mononitrate) 50 mg 4,167%
Riboflavin (vitamin B2) 50 mg 3,846%
Niacin (vitamin B3) (as niacinamide) 50 mg 313%
Vitamin B6 (as pyridoxine HCI) 50 mg 2,941%
Folate 666 mcg DFE (400 mcg folic acid) 167%
Vitamin B12 (as cyanocobalamin) 50 mcg 2,083%
Biotin (as D-biotin) 50 mcg 167%
Pantothenic Acid (vitamin B5) (as D-Ca pantothenate) 50 mg 1,000%
Choline (as choline bitartrate) 21 mg 4%
Inositol 50 mg **
Herbal Powdered Blend
(kelp [plant], acerola extract complex [fruit], alfalfa [leaf and stem], parsley [leaf], rose hips [fruit], watercress [herb]) 3.5 mg **

Other Ingredients: Vegetable Cellulose, Vegetable Magnesium Stearate, Silica, Microcrystalline Cellulose.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping