info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Solgar Liquid Vitamin D3 2500UI

Çmimi:3,000.00 L 2,999.10 L -0%

Vitaminë D3 në formë solucioni oral me shije portokalli
59ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Vitet e fundit është venë re një rritje e numrit të personave të cilët kanë mungesë të vitaminës D në organizëm.
Për këtë arsye Solgar iu ofron një suplement në formë solucioni oral, lehtësisht i absorbueshëm nga organizmi.
Solucioni ka shije portokalli dhe është zgjedhja e duhur për personat që kanë vështirësi në konsumimin e tabletave dhe kapsulave.
Marrja e suplementeve me vitaminë D rekomandohet kryesisht gjatë muajve të dimrit.
Vitamina D njihet për kontributin e saj në:
-përthithjen normale të kalçiumit dhe fosforit;
-ruajtjen e niveleve normale të kalçiumit në gjak;
-funksionimin normal të muskujve;
-mirëmbajtjen e kockave;
-forcimin e sistemit imunitar;
-pasjen e dhëmbëve të shëndetshëm;
-proçesin e ndarjes qelizore.
I përshtatur me dietën Kosher.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Pa gluten.
Pa produkte të bulmetit.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Përdorimi

Rekomandohet të merren 0.5ml-1ml një ose dy herë në ditë, bashkë me ushqimin, ose siç këshillohet nga mjeku.
Mos tejkaloni dozat e lejuara ditore.

Përbërësit

Sunflower Seed Oil, Flavour: Natural Orange, Vitamin D3
(as cholecalciferol).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping