info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil Stretch Marks cream

Çmimi:1,520.00 L 1,292.00 L -15%

Krem parandalues i shfaqjes së strijave
75 ml

Stock: S’ka stok

SKU: RI152
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

75 ml

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Formulim, i përshtatshëm për të parandaluar dhe trajtuar strijat e formuara nga degradimi i fibrave të kolagjenit dhe elastinës gjatë periudhës së adoleshencës, shtatzënisë ose nga një ndryshim i menjëhershëm në peshë.
Përmban izoaminoacide, që janë elementë të rëndësishëm në proçeset qelizore, pasi rrisin elasticitetin dhe rezistencën e lëkurës.
Alantoina, ndihmon në rigjenerimin e lëkurës, e zbut dhe e mbron atë.
Këtij kremi i është shtuar dhe një kompleks vitaminik me veti antioksiduese dhe eutrofike.
Testuar dermatologjikisht dhe mikrobiologjikisht.
Testuar për nikel, kobalt, krom, mërkur dhe paladium.

Testuar klinikisht.
Pa parabenë.
Hipoalergjik.
Jo komedogjenik.
PH fiziologjik.

Përdorimi

Rekomandohet përdorimi i kremit, në shtatzëni apo periudha të ndryshimeve të shpejta në peshë, për të parandaluar formimin e strijave.

Të përdoret dy herë në ditë, në zonat e predispozuara për strija (kofshë, bark, krahë, gjoks).

Mund të përdoret si gjatë shtatzënisë ashtu dhe gjatë ushqyerjes me gji.

Përbërësit

Aqua (Water) • PEG-8 Beeswax • PEG-8 • Olus (Vegetable) Oil • PEG-6 Stearate • Ethylhexyl Palmitate • Oryza sativa (Rice) Bran Oil • C12-15 Alkyl Benzoate • Dimethicone • Sodium PCA • Panthenol • Triisostearin PEG-6 Esters • PEG-32 Stearate • Glycol Stearate • Arginine • Glyceryl Stearate • PEG-100 Stearate • Leucine • Isoleucine • Valine • Tocopheryl Acetate • Hydrolyzed Glycosaminoglycans • Carbomer • Niacinamide • Allantoin • Oryzanol • Ethyl Linolenate • Ethyl Oleate • Ethyl Linoleate • Hydrolyzed Vegetable Protein • Hydrogenated Lecithin • Pentaerythrityl Tetra-di-t-Butyl Hydroxyhydrocinnamate • Phenoxyethanol • Ethylhexylglycerin • Disodium EDTA • Parfum (Fragrance)

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping