info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Rilastil 2-Step Moisturizing Ritual

Çmimi:3,990.00 L

Set pastrues dhe hidratues, formuluar për të gjithë tipet e lëkurës.
Çmim promocional.
40ml, 50ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

50ml, 40 ml

Skin Type

,

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Set pastrues dhe hidratues, formuluar për të gjithë tipet e lëkurës.
Bli Rilastil Aqua Intense 72H 40 ml dhe përfito dhuratë Rilastil Aqua Face Cleanser 50 ml.

Rilastil Aqua Intense 72H aktivizon procesin e hidratimit intensiv të lëkurës deri në 72 orë, duke ruajtur nivelet optimale të lagështisë në lëkurë.
Formuluar me ceramide, acid hialuronik me peshë molekularë të ulët dhe peshë molekulare të lartë dhe hydraboost, i cili përforcon efektet e acidit hialuronik.
– Ruan ekuilibrin e hidratimit dhe lagështisë në lëkurë
– Minimizon ndjesinë e tërheqjes së lëkurës
– Forcon barrierën mbrojtëse
– Parandalon shenjat e dukshme të moshës

Rilastil Aqua Face Cleanser është një formulim, i cili pastron plotësisht lëkurën nga papastërtitë, pa dëmtuar barrierën hidrolipidike të saj.
Prania e acidit hialuronik i jep këtij formulimi veti hidratuese, ndërsa omega 6 e gjendur tek vaji i agulices zbut dhe i jep shkëlqim lëkurës.
Xhelit i është shtuar kompleksi SK-Influks, që pengon humbjen e ujit, duke ruajtur kështu integritetin e shtresës së jashtme të lëkurës.
Testuar për nikel, kobalt, krom, paladium dhe mërkur.
Testuar dermatologjikisht.
Jo komedogjenik.
Pa sapun.
Hipoalergjik.

Përdorimi

Aplikoni fillimisht xhelin larës për të pastruar në mënyrë delikate lëkurën.
Shkumëzojeni dhe shpëlajeni me kujdes.
Aplikoni më pas xhel-kremin në të gjithë fytyrën, duke e masazhuar deri në përthithje të plotë.

Përbërësit

Rilastil Aqua Intense 72H Ingredients:

Aqua (Water) • Dimethicone • Pentylene Glycol • Butylene Glycol • Glycerin • Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer • Hydrogenated Lecithin • Sodium Hyaluronate • Arginine • Hydrolyzed Hyaluronic Acid • Bacillus/Folic Acid/Soybean Ferment Extract • Ceramide NP • Ceramide AP • Ceramide EOP • Phytosphingosine • Cholesterol • Cyanocobalamin • Dimethicone/- Vinyl Dimethicone Crosspolymer • Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer • Cetyl Dimethicone • Sodium Lauroyl Lactylate • Silica • Isoceteth-10 • Xanthan Gum • Carbomer • Phenoxyethanol • Ethylhexylglycerin • 1,2-Hexanediol • Disodium EDTA • Sodium Hydroxide • Parfum (Fragrance).

Rilastil Aqua Face Cleanser Ingredients:

Aqua (Water) · Polysorbate 20 · Sodium Lauroyl Sarcosinate · Ceteareth-60 Myristyl Glycol · Glycerin · Cocamidopropyl Betaine · PEG-3 Distearate · Sodium Cocoamphoacetate · Lauryl Glucoside · Sodium Methyl Cocoyl Taurate · Coco-glucoside · Glyceryl Oleate · Xylitol · PEG-7 Glyceryl Cocoate · Butylene Glycol · Oenothera biennis (Evening Primrose) Oil · Sodium Hyaluronate · Hydrolyzed Hyaluronic Acid · Sodium Lauroyl Lactylate · Ceramide NP · Ceramide AP · Ceramide EOP · Olus Oil (Vegetable Oil) · Phytosphingosine · Cholesterol · Butyrospermum parkii (Shea) Butter · Tocopheryl Acetate · PEG-150 Distearate · Citric Acid · C12-13 Alkyl Lactate · Carbomer · Xanthan Gum · Tocopherol · Hydrogenated Palm Glycerides Citrate · Lecithin · Ascorbyl Palmitate · Sodium Chloride · Pentaerythrityl Tetra-di-t-Butyl Hydroxyhydrocinnamate · Phenoxyethanol · Chlorphenesin · Benzoic Acid · Ethylhexylglycerin · o-cymen-5-ol · Disodium EDTA · Tetrasodium EDTA · Parfum (Fragrance).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping