info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Rapidol S 200 mg (ibuprofen)

Çmimi:269.00 L

Medikament OTC me veprim analgjezik, antipiretik dhe anti-inflamator
Kuti x 20 kapsula

Stock: Ka stok

SKU: 003128
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

20 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Rapidol S ka në përmbajtje ibuprofen, një medikament i grupit AIJS (anti-inflamator josteroid) me veti analgjezike, anti-inflamatore dhe antipiretike.

Rapidol S indikohet të përdoret në:
– osteoartrit;
– artrit rheumatoid;
– spondilit ankilozant (ngurtësim dhe inflamacion i rruazave të shtyllës kurrizore);
– inflamacion (enjtje) të kyçeve;
– bërsit;
– tendinit (inflamacion i tendinave);
– tendosinovit (inflamacion i mbulesës së tendinit);
– dhimbje të pjesës së poshtme të kurrizit;
– ndrydhje dhe tërheqje muskulore.

Rapidol S mund të përdoret për të trajtuar dhe gjendje të tjera si:
– dhimbje dhëmbi;
– dhimbje pas proçedurave kirurgjikale;
– dhimbje të ciklit menstrual;
– dhimbje koke përfshirë dhe migrenën.

Mos përdorni Rapidol S:
– Nëse jeni alergjik ndaj ibuprofenit ose ndaj ndonjë prej përbërësve të tjerë të këtij formulimi.
– Nëse keni ose keni pasur më parë ulçerë të stomakut ose probleme të tjera gastrike.
– Nëse vuani nga astma ose nëse keni pasur reaksion alergjik apo astmatik pas përdorimit të ibuprofenit, aspirinës ose barnave të tjerë të grupit anti-inflamatorëe josteroid.
– Nëse vuani nga sëmundje të rënda të mëlçisë, veshkave ose zemrës.
– Gjatë tremujorit të fundit të shtatzënisë.

Shtatzënia
Përdorimi i ibuprofenit nuk rekomandohet gjatë shtatzënisë, me përjashtim të rasteve kur mjeku e konsideron përdormin të nevojshëm.
Duke patur parasysh efektet e njohura anësore të barnave anti-inflamatore jo steroidale mbi sistemin kardiovaskular të fetusit, ibuprofeni nuk duhet të përdoret gjatë tremujorit të fundit të shtatzënisë.

Ushqyerja me gji
Në studimet e limituara, të disponueshme deri tani,është vënë re që ibuprofeni gjendet në përqëndrime shumë të vogla në qumështin e gjirit.
Megjithatë, përdorimi i këtij bari duhet të shmanget gjatë ushqyerjes me gji.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet brenda në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç rekomandohet të konsumojnë një dozë fillestare prej 400 mg, më pas 200 mg deri në 400 mg në rast nevoje me një interval kohor jo më pak se 4 orë.
Doza maksimale ditore është 1200 mg.
Mund ta merrni gjatë ose pas ngrënies.

Përbërësit

Ibuprofen, Macrogol 600, Potassium Hydroxide, Gelatin, Sorbitol, Pure water, Titanium dioxide, Propylene glycol, Isopropyl alcohol, Hypromellose.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping