info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Deep Heat

Çmimi:452.00 L

Krem me efekt analgjezik dhe anti-inflamator.

Stock: Ka stok

SKU: 5853

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

67 g

Suitable For

Përshkrimi

Deep Heat është një krem jo-yndyror, për përdorim lokal, me efekt analgjezik.
Përdoret për të qetësuar dhimbjet dhe ngërçet me origjinë muskulare, ku përfshihen:
– dhimbje shpine dhe lumbago (dhimbje mesi);
– dhimbje shiatike (dhimbje në pjesën fundore të shpinës dhe në këmbë);
– dhimbje reumatike;
– nxirje;
– ndrydhje.

Mos përdorni Deep Heat:
– nëse jeni alergjik nga ndonjëri prej përbërësve të pranishëm në formulim;
– nëse jeni alergjik nga barna me efekt analgjezik si aspirina, ibuprofeni dhe barna të tjerë AIJS.
– te fëmijët nën 5 vjeç;
– në sy apo zona të tjera sensitive;
– në plagë të hapur ose lëkurë të inflamuar.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose po planifikoni një shtatzëni këshillohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni Deep Heat.

Efekte anësore të mundshme
Ndër efektet anësore më të shpeshta përmendim:
– skuqje e përkohshme e lëkurës;
– ndjesi djegieje;
– djegie e lëkurës.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Deep Heat Rub përdoret tek të rriturit dhe fëmijët mbi 5 vjeç.
Mund të përdoret dhe para ose pas aktivitetit fizik.
Herën e parë aplikojeni kremin në një zonë të vogël, për të parë nëse keni alergji ose jo.
Nëse nuk keni alergji, aplikojeni kremin në zonën e dhimbshme dhe përhapeni me masazh të lehtë.
Mund të përdoret 2-3 herë në ditë.
Lani duart pas aplikimit.
Nëse simptomat tuaja nuk përmirësohen ndërprisni përdorimin e kremit.
Ndaloni përdorimin e kremit nëse fillon të shfaqet ndonjë irritim në lëkurë.

Përbërësit

menthol, eucalyptus oil, methyl salicylate, turpentine oil, sodium cetostearyl sulfate, cetostearyl alcohol, propylene glycol, wool fat, liquid paraffin, water

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping