info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Power of Nature Multi+Multi Kids

Çmimi:999.90 L 899.91 L -10%

Multivitamina për fëmijë
30 tableta të përtypshme

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

30 tableta të përtypshme

Suitable For

Përshkrimi

Fëmijët janë tepër aktivë: ata vrapojnë, luajnë, mësojnë.
Që të ndihen energjikë kanë nevojë jo vetëm për një dietë ushqimore të larmishme, por dhe për multivitaminat e duhura.
Power of Nature ka formuluar multivitaminat Multi+Multi Kids, në formën e tabletave të përtypshme, me shije tepër të pëlqyeshme që u ofrojnë fëmijëve tuaj vitaminat për të cilat ata kanë nevojë.

Përmban:
-vitaminën D3 e nevojshme për sistemin imunitar, për funksionimin normal të muskujve dhe për kockat;
-vitaminën C, e nevojshme për mirë-funksionimin e sistemit imunitar;
-vitaminat B6 dhe B12, që ndihmojnë në funksionimin normal të sistemit nervor;
-vitaminat B1 dhe B2, që marrin pjesë në proçeset metabolike që shoqërohen me çlirim energjie;
-vitaminën E, me veti antioksiduese (mbron qelizat nga stresi oksidativ);
-acidin folik dhe acidin pantotenik që pakësojnë ndjesinë e lodhjes.

Nuk përmban:
-sheqer;
-yndyrna;
-ngjyrues artificialë.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Ky suplement nuk trajton as parandalon sëmundjet.
Këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij produkti nëse fëmija juaj është duke marrë medikamente apo ka një problem shëndetësor të caktuar.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Përdorimi

Rekomandohen 1-2 tableta të përtypshme në ditë përpara ushqimit.
Këshillohet të përdoret për fëmijë me aftësi përtypëse të mira.
Mos tejkaloni dozat ditore të lejuara.

Përbërësit

Active ingredients per tablet
Vitamin C 70 mg
Vitamin E 4 mg
Niacin 10 mg
Pantothenic acid 4 mg
Vitamin B2 0,90 mg
Vitamin B1 0,8 mg
Vitamin B12 1 mg
Vitamin D3 2,5 mg
Vitamin B6 0,5 mg
Folic acid 0,15 mg
*Natural source of phenylalanine