info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Pharmaceris T Retinol Night Cream

Çmimi:3,160.00 L 2,528.00 L -20%

Krem nate për të rritur, i cili lufton aknet dhe rrudhat.
40 ml

Stock: Ka stok

SKU: PHARM021
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

40 ml

Skin Type

,

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Krem nate për të rritur, i cili lufton aknet dhe rrudhat.
I përshtatshëm për lëkurë me njolla, akne, pika të zeza dhe lëkurë të yndyrshme dhe mikse.

Kremi me 0.3% retinol të pastër rivendos funksionin normal të lëkurës gjatë ndryshimeve hormonale.
Kapsulimi i retinolit në mikrosferat e keramideve siguron qëndrueshmërinë e tij dhe mbrojtjen nga oksidimi, eleminon dhe parandalon përsëritjen e akneve të rënda hormonale (papulet, puçrrat, njollat).
Zvogëlon prodhimin e tepërt të sebumit, zhbllokon dhe zvogëlon poret.
Formon fibrile ankoruese midis epidermës dhe dermës, duke zvogëluar thellësinë, numrin dhe vëllimin e rrudhave dhe vijave të holla.
Kur përdoret rregullisht, zbut dhe përmirëson strukturën e lëkurës.
I pasur me përbërës zbutës, hidratues dhe ushqyes si dhe squalane biomimetike 4% që forcon barrierën lipidike të epidermës.

TOLERANCË DHE EFIKASITET I LARTË.
I TESTUAR DERMATOLOGJIKISHT.

Përdorimi

Aplikojeni kremin në darkë në lëkurë të pastër.
Gjatë ditës përdorni SPF mbi 30.
Shmangni zonën e syve dhe gojës.
Nuk rekomandohet përdorimi në shtatëzëni ose nga persona që po trajtohen me retinoide orale.

Përbërësit

Aqua (Water), Hydrogenated Polydecene, Glycerin, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Squalane, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, 1,2-Hexanediol, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil, Hydrogenated Olive Oil Decyl Esters, Retinol, Glucose, Clintonia Borealis (Lily) Root Extract, Hydroxyacetophenone, Tocopheryl Acetate, BHA, BHT, Paraffin, C10-18 Triglycerides, Cera Alba (Beeswax), Cetearyl Glucoside, Potassium Cetyl Phosphate, Sodium Polyacrylate, Pentylene Glycol, Glyceryl Behenate, Xanthan Gum, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Stearic Acid, Ceramide NP, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping