info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Paramolan 24 mg/ ml (paracetamol)

Çmimi:464.00 L

Shurup me përmbajtje paracetamoli
200 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

200 ml

Suitable For

Përshkrimi

Paramolan përmban paracetamol, me veti analgjezike dhe antipiretike.

Paramolan indikohet për:
-trajtimin e dhimbjeve te lehta në të moderuara, dhimbjet e fytit (me përjashtim të tonsilitit) si dhe dhimbjet e lehta ose të moderuara të kokës;
-trajtimin e temperaturës së lartë që zgjat jo më shumë se 3 ditë, trajtim simptomatik të të ftohtit dhe gripit.

Mos përdorni Paramolan nëse:
-jeni alergjik ndaj paracetamolit ose ndonjërit prej përbërësve të tjerë në formulim;
-vuani nga një sëmundje e rëndë e mëlçisë.

Marrja e alkoolit (më shumë se 3 pije alkoolike në ditë) rrit toksicitetin hepatik të paracetamolit.

Flisni me mjekun tuaj përpara përdorimit të Paramolan nëse merrni medikamentet e mëposhtme:
-antikoagulantë;
-anti-epileptikë;
-antibiotikë, si rifampicinë dhe kloramfenikol;
-medikamente për trajtimin e infeksioneve dhe dhimbjes;
-medikamente për trajtimin e infeksionit HIV.
Nëse jeni duke përdorur kolestiraminë, ju duhet të respektoni një interval kohor prej 1 ore nga marrja e këtij medikamenti dhe Paramolanit.

Si çdo medikament tjetër dhe Paramolan ka efekte anësore.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Paketimi i shurupit Paramolan 24 mg/ ml përmban një lugë matëse për administrim më të saktë të dozës.
Luga mat 5 ml (120 mg) ose 2.5 ml (60 mg) tretësirë.
Për të hapur shishen shtypni kapakun dhe rrotullojeni në drejtim të kundërt të akrepave të orës.
Doza varet nga pesha e fëmijës.
Mjeku ose farmacisti do rekomandojnë dozën e duhur.
Mos tejkaloni dozat e lejuara ditore.

Përbërësit

paracetamol, makrogol 400, sorbitol 705, tretësirë propilen glikoli, metilparaben, propilparaben, saharine natriumi, esence kajsie, arome nougat, shurup i perqendruar, uje i pastruar

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping