info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Nuxe Crème Fraiche de Beaute Masque SOS Hydratant

Çmimi:3,080.00 L 2,618.00 L -15%

Maskë hidratuese anti-ndotje me efekt të menjëhershëm për lëkurë të dehidratuar dhe të thatë
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

50 ml

Skin Type

Suitable For

, ,

Specific For

, ,

Përshkrimi

Maskë hidratuese SOS, me qumësht bimësh dhe Acid Hialuronik, është një infuzion i vërtetë freskie dhe mirëqenie për të gjitha tipet e lëkurave, por vecanërisht për lëkurën e dehidratuar dhe të thatë.

Kjo maskë fytyre siguron 48 orë hidratim, qetëson dhe mbron lëkurën nga ndotja. Ndjesia e lëkurës së tërhequr reduktohet; tiparet janë të relaksuara. Lëkura menjëherë fiton freskinë dhe butësinë e munguar.

Përbërësit kryesorë aktivë me origjinë natyrore:

– Qumësht nga 7 bimë
– Ekstrakt algash të teknologjisë së lartë *
– Lule të bajameve të bardha dhe portokallit
– Alantoinë
– Acid hialuronik me origjinë natyrore
– Polisakaride bimore.

Teksturë lehtësisht e përthithshme me një efekt të freskët të menjëhershëm për një lëkurë gjithmonë të bukur.

Përdorimi

Përdorni maskën hidratuese një ose dy herë në javë, në fytyrë dhe qafë.

– Si maskë dite: lëreni të veprojë për 10 minuta një shtresë të trashë, pastaj lejoni që teprica të depërtojë ose pastrojeni.

-Si maskë nate: vendoseni një shtresë të hollë dhe lëreni gjatë gjithë natës.

Përbërësit

AQUA/WATER, GLYCERIN, ALCOHOL DENAT., MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL, OCTYLDODECANOL, SQUALANE, C14-22 ALCOHOLS, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, XYLITYLGLUCOSIDE, PARFUM/FRAGRANCE, ANHYDROXYLITOL, CETEARYL ALCOHOL, C12-20 ALKYL GLUCOSIDE, PHENOXYETHANOL, TOCOPHEROL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XYLITOL, ALLANTOIN, SODIUM GLUCONATE, SODIUM HYALURONATE, XANTHAN GUM, POLYSORBATE 60, SORBITAN ISOSTEARATE, BIOSACCHARIDE GUM-1, CITRIC ACID, SODIUM CARRAGEENAN, CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) FLOWER EXTRACT, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) FLOWER EXTRACT, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, SCLEROTIUM GUM, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL, CAPRYLOYL GLYCINE, MARIS SAL/SEA SALT, COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) SEED EXTRACT, PISUM SATIVUM (PEA) EXTRACT, DISODIUM EDTA, AVENA SATIVA (OAT) KERNEL EXTRACT, DEHYDROACETIC ACID, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) FRUIT EXTRACT, ROBINIA PSEUDOACACIA FLOWER EXTRACT, COCOS NUCIFERA (COCONUT) FRUIT EXTRACT, LINALOOL, GERANIOL, LIMONENE [N3604/A].