info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Nurofen Cold and Flu

Çmimi:548.00 L

Antigripal për të rritur
Kuti x 24 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, , ,

Brand

Formulation

Masa

24 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Nurofen Cold and Flu përmban 2 substanca aktive:
-ibuprofen, një substancë e grupit AIJS me veti anti-inflamatore (ul enjtjen), antipiretike (ul temperaturën) dhe analgjezike (pakëson dhimbjen);
-pseudoefedrinë, një substancë vazokonstriktore me efekt dekongjestionant.

Indikimet:
-Lehtëson simptomat e gripit;
-Pastron dhe lehtëson hundën dhe sinuset;
-Pakëson dhimbjet e lehta dhe ato mesatarisht të forta;
-Ul temperaturën;
-Zvogëlon dhe lehtëson dhimbjen e fytit.

Mos përdorni Nurofen Cold and Flu:
-Nëse jeni alergjik nga lëndët aktive ose nga ndonjëra prej substancave të tjera të pranishme në formulim;
-Nëse keni patur një ose disa episode ulçere ose gjakderdhje;
-Nëse vuani nga astma dhe keni përkeqësim të saj;
-Nëse përdorni inhibues të MAO. Duhet të ketë një diferencë kohore prej 14 ditësh nga ndërprerja e IMAO dhe Nurofen Cold and Flu;
-Nëse keni dëmtim të funksionit të mëlçisë dhe të veshkave;
-Nëse keni probleme të zemrës dhe nëse vuani nga presioni i lartë i gjakut;
-Nëse keni hiperaktivitet të tiroides;
-Nëse keni probleme me prostatën;
-Nëse vuani nga diabeti;
-Nëse vuani nga glaukoma;
-Nëse jeni nën 12 vjeç;
-Nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji.

Këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj përpara se të përdorni këtë medikament në rast se:
-Vuani nga astma bronkiale;
-Keni probleme të veshkave ose të mëlçisë;
-Keni nivel të lartë të kolesterolit në gjak;
-Keni patur ndonjëherë atak zemre ose parainfarkt;
-Keni patur një anamnezë për ulçerë gastro-intestinale;
-Keni lupus eritematoz.

Efekte anësore të mundshme:
-Probleme intestinale.
-Hemorragji gastro-intestinale.
-Rash kutan dhe reaksione alergjie.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Tabletat Nurofen Cold & Flu rekomandohen për persona mbi 12 vjeç, të cilët duhet të kosumojnë 1-2 tableta çdo 4 orë, nëse është e nevojshme.
Nuk rekomandohet për fëmijë nën 12 vjeç.
Mos konsumoni më tepër se 6 tableta në ditë.
Përdoret për kohë të shkurtër.

Përbërësit

ibuprofen, pseudoefedrinë hidrokloride, kalçium fosfat, mikrokristalinë celulozë, polivinil pirrolidin, sodium karboksimetil celulozë, talk, dioksid titani, kaolin e verdhë

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping